Wpis z mikrobloga

Miałem już nie komentować niczego na wykopie (a nawet rozpocząłem procedurę usuwania konta...) ale to co się teraz dzieje w Polsce za bardzo mnie wkurza i muszę to wykrzyczeć :P

Moim zdaniem jedna z większych afer III RP, posłowie masowo wyłudzają pieniądze na wirtualne podróże, nawet gdyby każdy z nich jeździł Veyronem i tak ciężko byłoby im wypalić paliwo warte tyle ile pobrali z kas sejmowych. Wniosek jest prosty - posłowie wymyślili sobie stały, nieopodatkowany dodatek do diety poselskiej. Oszukuje nas ogromna liczba posłów, od "prawa" do lewa a kto ma ich z tego rozliczać? Marszałek Sikorski który pomimo rządowych limuzyn, natłoku spraw i częstych podróży lotniczych za granicę (to nie jest zarzut, chodzi mi jedynie o to, że oczywiście nie jeździł tam za pieniądze pobrane z sejmu na podróże samochodem) znajduje codziennie czas aby przejechać codziennie nawet kilkaset kilometrów.

I ten człowiek ma być sędzią we własnej sprawie i rozliczać innych posłów? No bez jaj.

O wyżej wymienionej sprawie słyszałem już jakiś czas temu ale to co mnie naprawdę wkurzyło i skłoniło do gorzkich żalów jest to jak przedstawiają sprawę media. Oto dwa screenshoty z portalu gazeta.pl:

http://i.imgur.com/9RhxZJM.png

Wyraźnie widać jakie są najważniejsze sprawy w Polsce - masterchief, "Rosjanie krążą", korupcja w górnictwie, filmy i Kaczyński jako Jaruzelski. No dobra, jest coś o "aferze paliwowej" - kogo więc my tu mamy? KUCHCIŃSKI? "A to pisuar wredny nas okrada" pomyśli pewnie typowy leming i nawet nie kliknie w news. Ja kliknąłem:

http://i.imgur.com/UiqOOYp.png

Co się znowu dowiadujemy? Ludzie to podobno wzrokowcy dlatego Kuchciński ma największe zdjęcie. Okazuje się, że przebija go dwójka posłów PO. Dlaczego gazeta.pl na pierwszy plan wysuwa Kuchcińskiego? Hehehe, na to sobie sami odpowiedzcie. Te całe krycie Sikorskiego i innych posłów PO, robienie afery na cały kraj gdy chodzi o posłów PiS (afera madrycka - główny temat w gazeta.pl na 1/4 całej witryny...) to wszystko jest po prostu obrzydliwe... Wszystkiego mi się odechciewa jak na to patrzę.

A tak teraz na odprężenie macie, naprawdę świetna piosenka:

https://www.youtube.com/watch?v=6DiQ9qQkEU0

#polityka #po #sikorski #gazetawyborcza #zooeydeschanel
  • 3
@stannis: Coś w tym jest - manipulowanie wiadomościami. Szkoda, że niestety tyczy się to za równo gazet prawicowych jak i lewicowych. Naprawdę ciężko znaleźć ostatnio w miarę obiektywną gazetą nieprzesiąkniętą ideologicznym zacietrzewieniem. Niestety taki stan rzeczy prowadzi jedynie do pauperyzacji społeczeństwa.
@stannis:

BTW beka z dziennikarzy, którzy:

- wypominali Hofmanowi - 3300 na "benzynę" do Madrytu

- ale wszystkie "wyjazdy samochodem" posłów do Strasbourga (który jest prawie 3x bliżej niż Madryt), a za które sejm płacił po 3000zł, są legalne :)

- Robert Biedroń był chyba 7x 3000zł w Strasbourgu, a posłanka Radziszewska z PO chyba 4x 3000zł - "samochodem", którego nawet nie posiada, zgodnie z oświadczeniem majątkowym :)

Oczywiście "dziennikarze" informowali