Wpis z mikrobloga

@vinyl17: Tak serio to może być prawda, masa jest takich januszy co nabierze kredytów na wszystko, a potem się okazuje, że raty płacić trzeba, ale na chleb i pensje to już ciężko uzbierać. Jak masz umowę o pracę, to załatw L4, a potem się zwolnij i wystąp o zaległą pencję, jak tylko umowę cywilno-prawną, to nawet nie przychodź do pracy.
  • Odpowiedz
@vinyl17: Właśnie jestem po rozmowie o pracę w jednej z sieci lombardów (o ile nie jedynej w Polsce). Proponowane warunki to 15 dni pracy w miesiącu po 13h, stawka nieco ponad 7,5 zł. Ten kraj jest na dobrej drodze do tego by Afryka zrobiła z nas niewolników. Tak więc nie przejmuj się... ;)
  • Odpowiedz
Takie zachowanie jest nagminne w tej firmie. Istnieje nawet zeszyt w ktorym zapisywane jest komu ile nie doplacil. Niektorzy maja "odlozone" nawet po pare tysi...
  • Odpowiedz
@vinyl17: Przykład mam w domu, też nie raz się składaliśmy na chleb, bo moja matka nabrała kredytów i tak jest. Na szczęście jak ten biznes jej jeszcze jakoś działał, to miała z czego zapłacić ludziom i nie było takiej tragedii. #!$%@? janusza biznesu, który nabierze kredytów, bo chce żyć jak lord a potem plajtuje.
  • Odpowiedz
@vinyl17: moja narzeczona miała szefa prywaciarza idiotę, który kazał jej malować salon po godzinach w sobotę i niedzielę, za darmo. Jeszcze przywiózł debil wiadro farby i jak brakło to miał pretensje że nie przewidziała ile farby będzie trzeba. Z farbą przywiózł zaschnięte wałki i pędzle. Pipa nie szef.
  • Odpowiedz
@vinyl17: Niewypłacenie pensji jest ciężkim naruszeniem obowiązków przez pracodawce. Możesz mu wypowiedzieć umowę natychmiast i przestać przychodzić do roboty a on musi Ci zapłacić jeszcze za grudzień i do końca okresu wypowiedzenia (jeśli masz miesięczny). Więc znajdź coś innego tu wypowiedz i przez 2 miechy masz podwójną pensję. Przy okazji nauczy się czegoś.
  • Odpowiedz
Z tego co zauwazylem to male prywatne firmy rzadza sie swoimi prawami. W dupie maja pracownika, ktory boi sie o swoja posade. Moze to tez przyzwyczajenie kaze zostac, a w myslachco innego :/
  • Odpowiedz
@vinyl17: Naślij PIP i tyle. #!$%@? nie może tak robić i mała firma czy duża firma nie ma nic do tego. To jest wyłącznie wina tego, że jest niezorganizowanym głąbem i ma #!$%@? na ludzi.
  • Odpowiedz
@vinyl17: u mnie gość ze śrutowni poszedł do prezesa i mówi mu że chciałby podwyżkę bo już tu pracuje 10 lat i że kiepsko zarabia i że ma ciężką sytuację w domu ... Prezes na to " Panie a Pan myślisz że Ja wydatków nie mam ? Pan wie że Ja od roku mam mniejszą wypłatę od Pana?" no i mój pracownik się #!$%@?ł i powiedział mu " aaa to
  • Odpowiedz