Wpis z mikrobloga

@jonzi: Słyszałem niepochlebne historie o wyrywaniu/wycinaniu na NFZ. Lepiej usunąć laserowo prywatnie, chociaż niektóre szpitale też podobno zaczynają praktykować ten sposób.
@KuwbuJ: @jonzi: @Useless_username: Miałam wycinane 4 dni temu i jestem pełna obaw jak to się potoczy dalej. W szpitalu się mało dowiedziałam oczywiście. Skończyło się chorowanie po wycięciu? Ile wam się goiły rany? Jesli palicie to po jakim czasie mogliście znowu zacząć? Mieliście opuchnięty ten tylni języczek i jak tak to jak długo?
@KuwbuJ: ze dwadzieścia lat temu z kasy chorych trzeci migdał, pełna narkoza. Oprócz jedzenia wszystko ok. Z 8 lat temu NFZ pozostałe, na żywca. Oprócz jedzenia i bólu wszystko ok.
@Viicious: Dawno to było, chyba na nfz. Ja miałem generalnie wycinane bez powodu jak się później okazało. Z tego co pamiętam to jakiekolwiek objawy się trzymały przez góra 2 tygodnie. Przymusową dietę jogurtową do dzisiaj pamiętam :)

@jonzi U mnie też pełna narkoza. Z tym, że jakieś 10 lat temu.
@Viicious: przez rok chorowałem co miesiąc. 40 stopni itd. Po wycięciu jak ręka odjął. Gardło bolało dość długo, ale tylko pierwsze dni były nie do zniesienia.
@jonzi: A zaraz po wycięciu miałeś podwyższoną temperaturę? Ja dizisja wyszłam ze szpitala i cały dzięń mam dreszcze i czuję ciężar na klatce piersiowej ;/ W szpitalu tak tego nie odczuwałam bo w kółko byłam na morfinie
@jonzi: Zapomniałam jeszcze zpaytać o kaszel. Dzisiaj spałam w ciągu dnia i chyba ze 3 razy budziłam sie z atakiem kaszlu. Też tak miałeś? Mowili Ci że to normalne?
@Viicious: kaszel może się zdarzyć. Opuchnięty języczek to klasyka gatunku, nie ma czym się przejmować. Zapaliłem 2h po obudzeniu się z narkozy, co było trochę głupie i wróciłem na stół operacyjny (puściły szwy, ale to przez nieudolność studentki, która się na mnie uczyła). Spory ból przez kilka dni, dieta jogurtowa i stan podgorączkowy to norma. Z każdym dniem będzie lepiej. Powodzenia w rekonwalescencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lucidek: Dzięki. Ja się budziłam z narkozy kilka godzin a przez resztę dnia byłam tak wykończona, że chęć zapalenia nawet mi przez myśl nie przeszła ( ͡° ʖ̯ ͡°)