Wpis z mikrobloga

@kajaszafranska: Najnowszy odcinek Kultowych seriali już jest a w nim "Six Feet Under" czyli smuty o umieraniu podlane wyjątkowo czarnym humorem. Ja tam lubię a jak ktoś nie widział to polecam, bo na serio warto. Może i mało strzelają, ale jest za to dużo flaków :-) http://youtu.be/A3O0MXKQiZ4

#seriale #sixfeetunder #szescstoppodziemia #hbo #jakbyniepaczec #kultoweseriale
  • 14
@Rufka: Na pewno bardzo ciekawie narysowano postacie psychologicznie. Brenda z tego co wiem denerwuje wiele osób, Ruth z kolei jest po prostu kimś z kogo w chwili, kiedy traci oparcie w postaci męża wyłażą wszystkie lęki i zahamowania. Myślę, że siła tego serialu tkwi w tym, że jego bohaterowie robią to, na co my nigdy byśmy sobie nie pozwolili, bo wstyd, bo co inni powiedzą, bo przecież nie zrobię z siebie
@kajaszafranska: Chyba coś w tym jest, pamiętam że każda z czołowych postaci momentami bardzo mnie drażniła. Fakt, że mają one powyciągane na wierzch to, co my sami często chcemy ukryć, o istnieniu czego zdajemy sobie sprawę, ale wypieramy to w towarzystwie poczucia winy. Fajnie się tak ocenia z fotela czyjeś decyzje, postawy, reakcje, będąc zuepłnie zdystansowanym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest dla mnie interesujące, jak scenarzyści podeszli
@Rufka: Ruth jest trochę niedojrzała, stąd nierówne reakcje. Moim zdaniem jest klasycznym przykładem kobiety, która zbyt wcześnie zrezygnowała z własnych potrzeb na rzecz bycia matką i kurą domową. Chowając się za męża nie musiała podejmować decyzji, ale też nigdy nie dorosła bo pozycja naiwnej wiecznej dziewczynki była bardzo wygodna. Kiedy zabrakło wsparcia kompletnie się posypała, z jednej strony zachowując się jak dziecko, z drugiej odreagowując to, co straciła, a czasem po