Wpis z mikrobloga

Czy donieck to takie nowe sarajewo? Ogladalem wlasnie ten dokument sekielskiego, i pod wieloma wzgledami sytuacja w doniecku bardzo przypomina mi sarajewo w latach 90.

Co o tym myslicie?

#ukraina #wojna #swiat
  • 16
  • Odpowiedz
@zourv: Jesli o te piosenki chodzi, to bosniacy wypadaja znacznie lepiej od serbow: https://www.youtube.com/watch?v=AoPa-iU6MIQ

Ale ja mowie na serio, walki o lotnisko, ostrzal miasta, tak naprawde to kuzyn do kuzyna, brat do brata strzelaja. Z tym ze z doniecka nadal da sie jakos wyjechac. Ale jesli chociaz troche dluzej to potrwa to strzelam ze mamy powtorke z sarajeva.
  • Odpowiedz
@kuhwa: bardzo podobnie, ale w Sarajewie ktokolwiek z wladz sie tym interesował, a w kwestii Doniecka mysle, ze położono lache. smieszne paczki zywnosciowe robione na odwal sie, braki w zaopatrzeniu szpitali, itd. Sarajewo wydaje mi sie, ze bylo ciut w lepszej sytuacji. tak mi wydaje c'nie
  • Odpowiedz
@sonars: W sarajewie, z poczatku oblezenia tez "jakos to bylo". Ciekawe jak beda wygladaly paczki etc. w doniecku jezeli konflikt potrwa jeszcze rok-dwa. Do tego nadchodzaca zima tez bardzo #!$%@? mieszkancom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz