Wpis z mikrobloga

@Przygoda:

prowadzenie terapii reparatywnej w przypadku nastoletnich chłopców i dziewcząt


Innymi słowy, chodzi o to, że rodzice nie mogą wysyłać dzieci na terapię będącą praniem mózgu. Dorosły widocznie nadal może sobie pójść na taką "terapię", jeśli będzie chciał.

Gdyby zakazano operacji zmiany płci dla niepełnoletnich, też byś protestował?
@Ddan: Skąd ci przyszło do głowy że tylko rodzice maja o tym decydować? Rozumiem że uważasz iż nastolatek który ma taki problem nie powinien szukać pomocy?

A operacja przerobienia ciała to skrajny absurd i zakazałbym tego też u dorosłych a lekarzy którzy się tego dopuszczają pozbawiał uprawnień za złamanie pierwszej zasady etyki lekarskiej "przede wszystkim nie szkodzić"
@Przygoda:

Z tego co wiem, nie wynaleziono jeszcze "terapii", która zostałaby naukowo zweryfikowana jako skuteczna w zmienianiu orientacji homoseksualnej. A taka terapia potrafi uszkodzić psychikę.

W analogicznej sytuacji, dzieci mają zakazane udanie się samemu na elektrowstrząsy, bo uważają, że mają ze sobą problem. Rodzice też nie mogą wysłać dziecka na elektrowstrząsy. Jeśli ktoś cierpi np. na katatonię, skierowanie na elektrowstrząsy kieruje lekarz psychiatra.

Analogicznie: jeśli ktoś uważa, że on lub jego
@Ddan: Sam sobie zaprzeczasz jak większość wiginosceptyków uważasz że propagowanie jest ok ale jak ktoś źle się z tym czuje to należy mu zabronić cokolwiek z tym robić?!

Manipulacja przez wpisywanie terapii w cudzysłów nie zmieni faktu że takie terapie są i są skuteczne.

Do tego nawet nie przeczytałeś o co chodzi:

jeśli ktoś uważa, że on lub jego dziecko ma problem ze swoją orientacją, może udać się do psychiatry. Jeśli
@Przygoda:

Nie wiem czemu robisz ze mnie geja ("waginosceptyka"), kiedy się z Tobą nie zgadzam.

Manipulacja przez wpisywanie terapii w cudzysłów nie zmieni faktu że takie terapie są i są skuteczne.


Jakieś odniesienia do naukowych publikacji?
@Przygoda:

Nie wiem jakie masz standardy publikacji naukowej, ale wywiad, czy artykuł z wyznaniami byłego geja na PoloniaChristiana (przedruk z Naszego Dziennika), dla mnie tej definicji nie spełniają. Nie spełniają nawet podstawowego kryterium obiektywnego źródła.

Chętnie zmienię zdanie gdy zobaczę publikację z wynikami szeroko zakrojonych, zreplikowanych badań.
@Ddan: Czyli wyniki badań które cie zadowolą to takie które potwierdzą to co chcesz? Niestety większość badań "naukowych" jest tworzona pod konkretne teorie i są tak samo obiektywne jak skreślenie homoseksualizmu z listy zaburzeń przez głosowanie.

Swoją drogą ciekawe postrzeganie rzeczywistości, pedofilia, zoofilia itd mają dokładnie taki sam mechanizm czyli niewłaściwe ukierunkowanie popędu ale jedno jest normalne a inne nie?
@Przygoda:

Robisz chochoła - nigdzie nie napisałem, że homoseksualizm jest normalny, bo jest znaczącym odstępstwem od normy. Tak samo hodowla żółwi - ci hodowcy są w znacznej mniejszości. Normalnie ludzie nie hodują żółwi. Wolę się w ogóle nie odnosić do tak arbitralnych kryteriów, i raczej odnoszę się do ludzi na podstawie tego, czy komuś robią krzywdę czy nie.

Czyli wyniki badań które cie zadowolą to takie które potwierdzą to co chcesz?
@Przygoda:

Niewłaściwe, bo ty tak chcesz? Nie jesteś dyktatorem, nie ośmieszaj się.

Pedofilia i zoofilia nie dotyczą dobrowolnego, świadomego współżycia pomiędzy dwoma dorosłymi osobami, więc takie porównania to czysta demagogia.