Wpis z mikrobloga

#farcry4 #gry #pcmasterrace

Ta gra to posiada fabułę? Bo tego gówna co teraz serwują to ja bym nie zaliczył do fabuły. Takie rzeczy piszą gimnazjaliści na lekcji polskiego na klasówce.

1. Koleś jedzie w Himalaje na ostatnie życzenie matki

2. Ostrzeliwują jego autobus gdzieś na przejściu granicznym. Reakcja gościa: meh. Totalny brak reakcji.

3. Główny bohater to inborn rambo, bo #!$%@? nie ma innej opcji. Jakiś cwel z USA przyjeżdża w Himalaje i nagle obsługuje bronie wszystkiego rodzaju bez problemu? Nawet #!$%@? łuk?! Oprawia zwierzynę tak o, jakby kupował ziemniaki gdzieś. Zero w ogóle jakiejkolwiek zaskoczenia, jakby żył na bezludnej wyspie przez 5 lat i teraz po prostu mu się taka sytuacja przydarza.

4. Wszyscy usilnie wciągają tego CYWILA w konflikt robiąc z niego narzędzie masowej zagłady a on w sumie hobbystycznie sobie tych ludzi #!$%@?, no bo w sumie czemu nie? Przyjechał rozrzucić prochy matki, ale jak #!$%@? pół Himalajów to przecież nic się nie stanie. A bieganie pod ostrzałem z CKMów? Pfft! Nie takie rzeczy robimy w Teksasie!

W Far Cry 3 to jeszcze był ten etap "wdrożenia" mieszczucha do nowej rzeczywistości życia w dżungli. Jak koleś był posrany po pachy na początku i dopiero później jak obudził w sobie wewnętrznego psychola, to zaczął sobie z tym radzić dosyć swobodnie (dalej była trochę #!$%@? z logiki, ale chociaż się starali). A tutaj? Losowy koleś nagle staje się bardziej niebezpieczny od całej armii ludzi, którzy się w tych górach wychowali?! Przecież to jest #!$%@? z logiki takiego kalibru, że mi #!$%@?ło detektor.

Tyle budżetu, tyle czasu, tylu ludzi i TAK #!$%@?Ć FABUŁĘ to jest #!$%@? kuriozum. Ja nie wiem jak to jest możliwe, że to przechodzi przez testy. 8 latki to testują czy co? Ja jakbym był mocno #!$%@? i na kacu po dwudniowej imprezie bym wymyślił chyba mniej naiwny wątek. A jakbym był testerem to bym suchej nitki nie zostawił na tym crapie.

Postrzelać sobie można, ale nad wątkiem fabularnym to można tylko płakać i udawać, że się tego gówna nie widzi.
  • 14
  • Odpowiedz
@xDawidMx: Wydaje mi się, że nawet Pasjans co jest w Windowsie ma lepszą fabułę. Bo przynajmniej nie starali się robić nic na siłę. A tutaj nie mogli #!$%@? chociaż ZAŁOŻYĆ, że koleś jest np. jakimś weteranem z Afganistanu chociaż czy coś. Kilka małych słów, a jak bardzo poprawiają sens tego wszystkiego. Koleś jest weteranem, przyjechał rozsypać matkę, zasmakował wojny na nowo i stwierdza, że tym razem zawalczy o słuszną sprawę. Takie
  • Odpowiedz
@Khaine: ja nie wiem w sumie ocb z powiązaniami fabuły, musisz robić poboczne misję by główna się ruszyła do przodu... Nie mówiąc o tym, że motolotnia + granatnik = op, wszystko tym #!$%@?łem, nawet dwa forty na "very hard", nie mówiąc, że do wierz większości da się wlecieć i nie bawić się w skakanie.

Co mnie #!$%@?ło - snajperka i podróż w góry (zobaczysz potem), npc trafiają mnie bez problemu z
Wapniak - @Khaine: ja nie wiem w sumie ocb z powiązaniami fabuły, musisz robić pobocz...

źródło: comment_J73FLo231IRLWRMVLDa2LhwXI1CTXeGS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Khaine: Przecież nie musisz przechodzić przez całą tę rozpierduchę, po prostu poczekać aż główny zły wróci do ciebie na początku i już koniec gry. :D Okaże się nawet że to spoko koleś.
  • Odpowiedz
@Khaine: Hejt godny awatara. :D

Nie no, na poważnie to masz racje. Jakby dali takie mało coś, albo powiedziane było, że prywatna armia wynajęta przez Wujka Sama, który ma dość tego dyktatorka i przychodzą #!$%@?ć ten #!$%@?łek na poczekaniu bawiąc się w rebelię, to nawet dałoby radę opowiedzieć fajną historię w stylu Bad Company 2. Jedyne co mi się podoba w fabule do tej pory to Longinus i Hurk, reszta ma
  • Odpowiedz
@Khaine: Jak jest gorzej niż w Far Cry 3, to nawet nie dotykam tej gry. Już w trójce #!$%@? dostawalem od tego kretynizmu, że leci sobie koleś bananowiec ze znajomymi na wakacje, łapio go bandziory, w pierwszej chwili jest obsrany jak ciota uciekając ich z obozu, ale potem budzi się następnego dnia i po 10 minutach leci wymordować cały obóz wrogów, nagle będąc mega kozakiem potrafiącym zabijać lepiej niż wyszkoleni zabójcy.
  • Odpowiedz
@Khaine: Niestety, nie tylko fabuła mocno zawiodła, ogólny chaos, brak wyważonego poziomu trudności(momentami śmiesznie łatwa - forteca i mortar), myślę(ale jest to moje subiektywne zdanie), że wygląda chyba mniej atrakcyjnie od poprzedniczki.
  • Odpowiedz
@Khaine: przecież Far Cry 4 to FPS jak każdy inny. Doszukiwanie się realizmu, gdy kolo oprawia skóry w 3 sekundy i wytrzymuje kilkanaście strzałów od przeciwników jest dla mnie jakąś głupotą :D Jak chcesz realizmu to idź do wojska, czy coś ;p
  • Odpowiedz