Wpis z mikrobloga

#pytanie co jakiś czas w małżowinie usznej w miejscu gdzie dziewczyny sobie przekłuwają ucho na kolczyk mam taką twardą gulkę która strasznie boli jak dotknę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Powinienem z tym iść do lekarza czy to nic poważnego i jak przejdzie za tydzień to mogę o tym zapomnieć?
  • 7
@vectus: Mam podobnie. Z racji tego, że moja cera jest podatna na zaskórniki, a tam się tworzy ich dużo, takie cuś się pojawia. Jak będziesz uciskał będzie się tylko powiększać, aż będziesz miał uszy jak słoń dumbo. Ja tak robiłem uwierz, nie chcesz być słoniem dumbo. Do lekarza pierwszego kontaktu i Ci to ładnie oczyszczą.

Ja zabrałem się za to sam kiedy byłem już słoniem dumbo, nic tam ciekawego nie ma,
@vectus: Ja maściami próbowałem, przeróżne specyfiki, troszkę pomagały ale tylko doraźnie. Jeżeli grudka jest jeszcze mała to może dadzą radę. Jeżeli ma gdzieś tak ~0.5cm średnicy to idź do przychodni i oni to oczyszczą.

Jeżeli chcesz się bawić w chirurga tak jak ja, polecam żyletki od wewnętrznej strony małżowiny (pętelki?). Igłą nie próbuj, za mała dziurka żeby zaskórniki wyleciały. Ja miałem jeszcze taką pompkę ciśnieniową( ͡° ͜ʖ ͡°
@widmowy_dziobak: jak dzielę łazienkę z dwoma gośćmi z medycyny to będzie? xD nie wiem gdzie tu jest lekarz. PS zawsze mi się to wyjebywało po tygodniu a tak już miałem z 5 razy przez kilka lat
@vectus: Witaj w klubie cumplu. Słuchaj z tymi lekarzami to dobra sprawa, niech zawiną skalpel z uczelni będzie jeszcze lepszy.( ͡° ͜ʖ ͡°) Aktualnie mam jedno takie cuś, bo właśnie nie oczyściłem dobrze. Na drugiej małżowinie było dobrze oczyszczone i nie ma śladu już przez 2 lata. Byłem z tym u lekarza już po całej akcji to przepisał mi maść i powiedział, że to czyrak. Osobiście w
@vectus: Nah, ja nie mieszkam w akademcu, tam to tylko na imprezy mogę chodzić( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź tą żółta legitkę i idź do uczelnianego lekarza panie. Pewnie dostaniesz mać za 50zł, więc skołuj skalpel, dobrego chirurga i patyk do gęby ^^