Wpis z mikrobloga

875 - 1 = 874

Gra o tron

George R.R. Martin

fantasy

Nie mogąc się doczekać 5 sezonu serialu przeglądałem różne filmiki na yuotubie. W jednym z nich Martin bardzo sugestywnie powiedział: "read the books", więc pomyślałem czemu nie. Książka jest równie dobra jak serial, może nawet lepsza. Różnice między nią a pierwszym sezonem są na tyle niewielkie, że nie warto o nich wspominać (i spoilerować). Książka ma tę przewagę, że poznajemy myśli i wspomnienia bohaterów. Lepiej poznajemy także historię i łatwiej jest zrozumieć poczynania niektórych bohaterów.

Polecam przeczytać, mnie wciągnęło bardzo i łyknąłem całość w weekend. Teraz zaczynam drugą część serii.

#bookmeter #graotron #got #gameofthrones
1044 - 875 - 1 = 874 



Gra o tron

George R.R. Martin

fantasy



Nie mogąc się doc...

źródło: comment_zY0bNCjncXKt6Z9DJaaUV1BCcb6zaDWr.jpg

Pobierz
  • 4
@eovenn: No i co, że odbiega? Serial jest na podstawie książki i porównywanie każdego wątku nie ma sensu. Żadna ekranizacja nie odda tego co przeczytasz w książce. Jedni wolą obejrzeć serial, inni przeczytać książkę, a jeszcze inni jedno i drugie i potrafią czerpać przyjemność z oglądania jak i czytania. Ludzie który piszą takie teksty "tylko książka", "jak można oglądać ten serial, który pomija tyle książkowych rzeczy" są chyba niedowartościowani i chcą
@Jezu_Ufam_Tobie: Nie mam powodu by się chwalić. Najzupełniej w świecie nie bawi mnie oglądanie tego serialu, za dużo rzeczy wstawili pod publiczkę. Przez te zabiegi serial ma opinie "dupa, cycki, rzeźnia", tak nie powinno być, bo książka oferuje znacznie więcej. I nikt się nie rżnie co chwilę. Gejów jawnie też w niej nie było. Ale co ja mogę wiedzieć, przeczytałem najpierw książkę więc minął mnie ten cały BOOM na serial i