Wpis z mikrobloga

1 grudnia przyniósł zapowiadaną od kilku dni zmianę na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Nowym opiekunem łodzian został Wojciech Stawowy, który dzisiaj przyjechał do klubu i spotkał się z dziennikarzami. Co 48-leti szkoleniowiec powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej?


W pierwszych słowach Wojciech Stawowy powitał zgromadzonych dziennikarzy, a następnie tłumaczył, dlaczego zdecydował się na pracę przy Piłsudskiego. „Chciałem wszystkich serdecznie powitać, jest to moja pierwsza publiczna konferencja. Czasami prasuje się w zespołach, których sytuacja jest ustabilizowana. Pracuje się tam łatwo, ale czasami w karierze trenerskiej trzeba objąć zespół, w którym ta sytuacja jest trudna. Trzeba pamiętać, że Widzew, to marka. Dla polskiej piłki zrobił wiele i takim klubom się nie odmawia. Mógłbym siedzieć w domu i patrzeć z boku, ale mam odwagę, by zmierzyć się z tym wyzwaniem. Nie chcę patrzeć, jak Widzew boryka się z problemami, grozi mu spadek do II ligi. Jeśli tylko mogę mu pomóc, to chcę to zrobić.” – mówił.


ciąg dalszy -> http://www.widzewtomy.net/aktualnosci/wojciech-stawowy-oficjalnie-przedstawiony/

No to Stawowy już nam nie ucieknie. Da radę? Oczywiście o ile przyjdą wzmocnienia... Wczoraj Pawlak super się spisał i dzięki temu Wojtek ma jeden mecz szansy więcej na utrzymanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#widzew #1ligastylzycia
  • 8
@JK660: Pozytyw jest taki, że Stawowy będzie miał cały okres przygotowawczy i dobrze by było aby dostał trochę kasy na transfery. Oby tylko nie ściągał odpadów z Cracovii.
@doloeop: @johann89: Też jestem niepoprawnym optymistą... oby teraz ten optymizm się przekuł na stan rzeczywisty... W ogóle Cacek sypnął chyba coś kasą bo na zgrupowanie do Turcji lecą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@JK660: Cacek to w ogóle dla mnie zagadka. Najpierw oszczędzanie na wszystkim od zawodników po trenera co doprowadza do zagrożenia spadkiem z ligi. Nagle kiedy dzieje sie to, co każdy Widzewowi wróżył i jest bardzo realna wizja spadku, zaczyna ładować kasę w nowego trenera i zgrupowanie. Ciekawe co za następne pół roku mu odbije.
@doloeop: Pewnie wyprzedaż jeśli plan z urztymaniem wypali ( ͡° ͜ʖ ͡°) i powrót do punktu z poczatku tego sezonu. Jeśli się nie utrzymamy to nie chce nawet myśleć co się stanie...
@JK660: @doloeop: I tutaj wychodzi cały kretynizm buca. Sypnąłby kasą wcześniej, jeszcze w ekstraklasie i zamiast Pawlaka byłby Skowronek to na 90% bylibyśmy jeszcze tam, gdzie oczywiście wpływy są zdecydowanie większe niż w 1 lidze. A tak teraz będziemy garować minimum dwa sezony w pierwszej lidze, bo musimy się utrzymać, innego scenariusza nie przewiduję.
@johann89: Dokładnie. Skowronka to nie mogę odżałować. Na początku miałem pewne uwagi co do niego, ale z czasem było widać, że jego praca przynosi efekty. Wystarczyło mu dać pracować a prawdopodobnie Widzew nie garowałby w zimie w strefie spadkowej:-/