Wpis z mikrobloga

Siema mirki, szukam jakiegoś TV dla rodziców na święta, cena w okolicy 3000-3500zł, przekątna w okolicy 47-50 cali (TV dość daleko od kanapy, tak ze 4m w porywach). W większości będzie używany do TV (DVB-T, raczej nie będą kupować satelity/kablówki), ale chciałbym podłączyć im do internetu, zewnętrznego HDD i ustawić jakiegoś torrenta/couchpotato/cokolwiek.

Wiem, że polecacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - pytanie tylko, jaki model wybrać? Ewentualnie na co patrzeć i które bajery są potrzebne, a które nie?

Kolejna kwestia: co do kina domowego - raspberry z XBMC, android z XBMC, coś innego? Nie chcę na to zbyt dużo wydać.

No i pytanie odnośnie wifi - czy dongle z aliexpress będą działać, jeśli podłączę do telewizora przez USB, czy raczej muszę kupować TV z wbudowaną kartą wifi?

#telewizory #rtv #xbmc #kinodomowe
  • 3
  • Odpowiedz
@grajlord: pierwsza sprawa - czy naprawdę opłaca się Twoim rodzicom kupić telewizor za 3000 zł? Co mają aktualnie? Czy nowy telewizor na pewno im się przyda?

Aktualnie nie ma dobrej oferty na dongle do streamingu. Jedyne dobre oferty to Chromecast (+ Plex), Apple TV oraz dongle od Microsoftu. Każde ma swoje plusy, minusy, a przede wszystkim ograniczenia. Sam szukałem i niestety na HDMI nie ma mocnych :).

Najlepsza opcja? Kupić
  • Odpowiedz
pierwsza sprawa - czy naprawdę opłaca się Twoim rodzicom kupić telewizor za 3000 zł? Co mają aktualnie? Czy nowy telewizor na pewno im się przyda?


@krejdd: No nieźle się walnąłem, miałem na myśli 2000-2500. Obecnie mają kineskopowy LG 32" bodajże, więc biorąc pod uwagę tę odległość, to naprawdę szkoda zdrowia.

Sam szukałem i niestety na HDMI nie ma mocnych
  • Odpowiedz