Wpis z mikrobloga

I znowu sie okazuje że srodowisko narodowców dostarczyło amunicji do miedzynarodowych ataków Rosji na Polskę.

Prosze bardzo oto co RT rozpowszechniania m. innymi w Niemczech: "Polska przedstawiana jest jako kraj agresywny, który marzy o powrocie do granic sprzed wojny. "11 listopada Warszawa była wymarłym miastem. Na ulice wyszły dziesiątki tysięcy agresywnych nacjonalistów, którzy domagają się powrotu Wilna i Lwowa do Polski"

Brawo. Wiekszosc ludzi ktorzy byli na marszu nawet pewnie nie wie że przypisuje sie im takie żądania a może ich nie pochwala. Ale wystarczyło że jeden z czolowych polityków RN wykrzyczał pewne hasła dotyczace tych miast do mikrofonu i już Rosjanie wykorzystali to do atakowania Polski na arenie miedzynarodowej.

To nie pierwszy raz gdy narodowcy graja na rzecz rosyjkiej propagandy. Rok temu Na Marszu Niepodleglosci usilowano podpalic rosyjska ambasade i skandowane antyrosyjkie hasła. Rosjanie ciagle wyykorzystuja te obrazy do dezawuowania ostrzeżeń Polski przed Rosja bo przeciez "Polacy to rusofoby chchace niszczyc wszystko co roysjkie bez powodu widac to na filmikach z manifestacji wiec nie ma co ich brac na powaznie". Tamte wydarzenia Rosjanie wykrozstali do upokorzenia Poslki.

W tym roku narodowcy upokarzaja ja jeszcze raz dajac sie wykorzystac rosyjskiej antypolskiej propagandzie.

I pomyslec że Rosjanie w komentarzach gardza ludzmi z tego marszu nazywajac ich faszystami i wyśmiewaja Polakow ktorzy nie potrafia nawet w swoje swieto sie zachowac.

Jesli RN jest poważnym i niezaleznym ugrupowaniem powinien sie do tych oskarżeń odniesc i zdementować jesli sa nadinterpretacja.

Milczec sie nie powinno bo to nie jest atak propagandowy na sam RN ale na cała Polskę.

Serce sie kraje ze tak marginalny ruch przynosci Poslce tak ogromne szkody na arenie miedyznarodowej. Ogarniecie sie pewnie dopiero gdy zobczycie jak Rosjanie zaczna w RT mowic że Armia Krajowa kolaborowala z hitlerowcami i walczyla przeciwko bohaterskiej Armii Czerwonej. W Rosji juz trwa grunt pod to, czolowi politycy mowia że Polska bardizej przyczynila sie do rozpetania II wojny swiatowej niz Hitler a popularne progamy historyczne sugeruja że polskich oficerow w Katyniu rozstrzelali Niemcy a Armia Krajowa niezbyt ochoczo broniła Polakow i Zydów wywożonych do obozów zagłady.

Dziwne ze u narodowcow wypowiedzi jakiegos nieznanego szerzej członka naobanderowskiej partii wywołuja biala goraczke a zorganizowana kampania antypolska z ywkorzystaniem znanych politykow , wladz i miedzynarodowych mediów kontrolowanych przez Rosjan przechodzi bez wiekszego echa.

#ruchnarodowy #narodowcy #onr #4konserwy #ukraina
  • 24
Rok temu Na Marszu Niepodleglosci usilowano podpalic rosyjska ambasade i skandowane antyrosyjkie hasła ...W tym roku narodowcy upokarzaja ja jeszcze raz dajac sie wykorzystac rosyjskiej antypolskiej propagandzie.


@szurszur: Pewnie mieli maszerować z widłami, ukraińskimi i banderowskimi flagami. To by było dla was zajebiście wtedy.

To że ruscy toczą wojnę propagandową, wiadomo nie od dziś ale znacznie wcześniej od ruskich, skomentowały to w ten sam sposób media zachodnie:

BBC, Sueddeutsche Zeitung, Reuters,
@Filipix: Nie widze tam wzmianki o żądaniach terytorialnych o jakich pisza Rosjanie a ja do tego pije.

Pewnie mieli maszerować z widłami, ukraińskimi i banderowskimi flagami. To by było dla was zajebiście wtedy.


@Filipix: Nie twierdze tak. Powinny byc tylko polskie flagi bo jakos nikt z sasiadów nam w 1918 nie pomagał a nawet wrecz przeciwnie wszyscy działali przeicwko nam lacznie z Niemcami i Czechami.
Powinny byc tylko polskie flagi


@szurszur: Kim ty jesteś żeby decydować? Było morze polskich flag. Do tego flagi organizacji które przyjechaly. Ogrom banerów. Były też wypowiedzi wybitnych działaczy kresowych. Znamienne jest to że przychodzą oni do nas. Bo każdy ma Polaków na kresach gdzieś. W kółko tylko Ukraina, Ukraina. Jak do cholery można dbać o inny naród a zpaominać o własnych rodakac?!
@PatologiiZew: No ale jesli w tych slowach chodizlo tylko o zwrócenie uwagi na Polakow na kresach a nie chciec ich aneksji to co zlego gdyby to wyrazniej wyartykułować? No bo ja nie wiem o co chodzilo temu panu z wasikiem.
Po co robić taką konferencję? RT ją będzie transmitować? Zamiast skupiać się na prorosyjskich grupach jak falanga to ciągle siedzisz na RN


@PatologiiZew: No wlasnie po zrobic nawet mala konferencje aby uspokoic takich jak ja.
@szurszur: Poczytaj co w sierpniu mówił kol.Bosak i kol.Winnicki. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ruch-narodowy-o-sytuacji-na-ukrainie-winnicki-mowi-o-rywalizacji-polsko-rosyjskiej-bosak-przypomina-o-polakach-na-kresach-wschodnich#

Czemu się z Januszem nie wybierzecie na spotkania które teraz organizował w wieu miastach kol.Bosak? Może mądrze byłoby przyjść i zapytać? No ale wtedy ta propaganda nie miałaby sensu..
@PatologiiZew: No i wystarcyzloby wyartykulowac jedna z tez tego wywiadu. Bo inaczje i tak pewnie gazeta i publicysci w Poslce beda te zarzuty co ja na poczatku stawiac.

Rozumiem ze narodowcy to szeroki front ludzi ktorzy roznia sie w ocenach i czasem potrzeba niedowówien zeby kogos nie zrazic ale jednak gdy ktos to wykorzystuje przeciw nam to uwazam że warto rozwazyc czy nie reagowac.

Propgadanga rosyjska jest niezwykle skuteczna,. Niem am
@szurszur: O rzekomej urojonej prorosyjskości RN mówia głownie PiSowskie media. A dlaczego? Bo RN stał im się niewygodny. Bo w perspektywie dekady wiedzą że RN urośnie. Dlatego pisowskie szmatławce jak fronda,gp i spółka nas objeżdzają. Prorosyjskość zarzucają każdemu kto nie jest po ich myśli. Więc kto tu kreuje wizję ruskich agentów? Kto sieje strach że tacy są w Polsce? zwróć się do tych mediów żeby ich dziennikarze brali leki. Robienie konferencji
O rzekomej urojonej prorosyjskości RN mówia głownie PiSowskie media. A dlaczego? Bo RN stał im się niewygodny. Bo w perspektywie dekady wiedzą że RN urośnie


@PatologiiZew: Po czesci to prawda ale rzecz w tym ze ja o takich spostrzezeniach pisalem juz na poczatku tego roku a Frondy zaczely ten problem podnosic dopiero niedawno. Moje uwagi wynikaja wiec tylko z moich obserwacji przekazu jaki płynął ze strony narodwcow poprzez popierajce ich media
@szurszur: Wracając na chwilkę do Marszu. Nie uważasz że propaganda odnośnie Marszu w RT jest spowodowana tym co o MN mówią polskojęzyczne media w kraju? Tutaj od lat się nas atakuje. RT wpisuje się w ich linie. W linie mediów POLSKOJĘZYCZNYCH a nie POLSKICH. To ogromna różnica której chyba nie trzeba tłumaczyć. RN nigdy nie nawoływał do bratania się z Rosją. Do wjeżdzania na Ukrainę, Białoruś czy na Litwę. Zresztą dobrze
@PatologiiZew: Nie. Media w Rosji atakowaly MN za to co dzialo sie pod ambasada. W tym roku też pod tym katem wyczekilwali nawet ustawili kamere na noc gdzie pokazywali budynek ambasady bo liczyli że ktos ja obrzuci koktajlami.

relacje nie byly w moim odczuciu jakies napastliwe zaraz po marszu ale komentarze Rojsan byly pisane pod wplywem zeslzego roku.

Te watki odzyskania Wilna i Lwowa pojaiwly sie poźniej na poacztku nikt na
@szurszur: @szurszur: Wrzuć mi tak z 5 takich osób. Z awatarami RN, fotkami działaczy i nawoływaniem do rozbioru. Śmiało, poczekam na to. Nie jesteśmy "neutralni", jestesmy propolscy. Kult upa który jest ogromny zmusza nas do tego żeby przypominać kim oni byli. Szczególnie że rzekoma patriotyczna opozycja o tym zapomniała. To że ukraińcy szukają bohaterów to jedno. Drugie ważniejsze to że legitymizuje się to w Polsce. Tak jak robimy pikiety i
@PatologiiZew: Nie mowie przeciez ze wszyscy maja fotki z dizlaczami ale przeicez jendego wrzucałm kilka dni temu. Widizlaes na pewno to ten ktory protestowal w PKW. To on mial pelno fotek pikiet narodowcow i zjdecia m innymi z Zawisza oraz wpisy gdzie mowil ze za najlepszy wariant uwaza rozbior Ukriany przez Polske i Rosje.

Pozoastalych trudno mi zweryfikowac bo nie wiem kim sa wiem tylko ze wrzucaja tresci narodowe i maja
@szurszur: Czym innym jest bycie nacjonalistą, a czym innym nazywanie siebie nacjonalistą i zupełne niezrozumienie idei, powierzchowne potraktowanie tematu - ostatnio @DrCrauser pisał o swoim współlokatorze "narodowcu" - okazało się, że słucha wywiadów Brauna i jest zwykłym pisiorem. Ci drudzy prędzej czy później przejdą do jakiejś pseudoprawicowej partii, gdzie nie wymaga się samorozwoju i traktowania poważnie swojego światopoglądu, najpewniej do PiSu albo do KNP, tam jest miejsce dla wszystkich. RN to
Nie mowie przeciez ze wszyscy maja fotki z dizlaczami ale przeicez jendego wrzucałm kilka dni temu. Widizlaes na pewno to ten ktory protestowal w PKW.


@szurszur: Ja #!$%@? co za propaganda. Czyli uważasz że jeden gość niezwiązany z RN rzutuje na całe środowisko RN? Przecież on jest fotografem. Lata za każdym razem jak RN coś robi. A że jest #!$%@? to inna sprawa. To jest retoryka godna RT. Pogratulować. Równie dobrze
Czyli uważasz że jeden gość niezwiązany z RN rzutuje na całe środowisko RN?


@PatologiiZew: Jego podalem jako pryzkald. Poza ty mwoczraj dizeki fotce jakiegos Ukrianca z flaga z tym Niemcem ktory tlumil PW rozciangeles to na ich wyszstkich piszac "jaki narod tacy bohaterowie".

Czym innym jest bycie nacjonalistą, a czym innym nazywanie siebie nacjonalistą i zupełne niezrozumienie idei,


@norweski_dresiarz: Ale ja nie iwdze dizlania Rn zeby ludiz edukowac. Komentarze na