Wpis z mikrobloga

Odkopaliśmy z tatą z piwnicy gramofon i płyty (niektóre jeszcze z jego studenckich lat) i ciekawi mnie czy znajduje się tutaj może jakaś wartościowa perełka, czy są to warte max 5 zł płyty. Pytam z ciekawości, bo większość zachowana w stanie idealnym, z wartością sentymentalną, więc pewnie zostawię dla siebie, tym bardziej, że po pierwszym kontakcie z gramofonem chyba złapalem bakcyla. Przy okazji: znacie jakieś miejsca w Trójmieście, gdzie można tanio dorwać winyle ?

#winyl #muzyka

Wszystkie zdjęcia w linku: http://s1371.photobucket.com/user/kaznodzieja1/library/winyle?sort=3&page=1
pewnietakalbopewnienie - Odkopaliśmy z tatą z piwnicy gramofon i płyty (niektóre jesz...

źródło: comment_DG5TcaVbkyGVVPZwffSPUFmB7zERkbkt.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: Niestety, polskie jak i radzieckie wydawnictwa to totalny szrot i nie są w związku z tym zbyt wiele warte. Jeśli gramofon który odkopałeś to jakaś stara Unitra, to lepiej dla Ciebie i Twoich płyt, jeśli się go pozbędziesz. Jeśli faktycznie złapiesz bakcyla, nigdy nie będziesz już chciał wrócić do kompaktów, ale winyle brzmią dobrze, jeśli faktycznie są w dobrym stanie i jeśli faktycznie jest je na czym odtwarzać.
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: raczej nie. Chyba, że jesteś #januszebiznesu i sprzedajesz na allegro. Tam nawet #!$%@?, polskie wydania osiagają takie ceny, które powodują śmiech. Na wschodnie wydania nie ma co liczyć z wartością. Chyba, że ktoś jest kolekcjonerem i liczy na egzemplarz w dobrym stanie. Ja sprzedawałem na pchlim targu ten Queen co masz i Rolling Stonesów wydania demoludowe i szły po 2 dyszki. Lepiej po prostu zachowaj sobie do
  • Odpowiedz
@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: Nie pomyliłem się. Jest wiele dobrego "sprzętu z epoki" na rynku wtórnym, ale Unitra to marka której należy zdecydowanie unikać. Jeśli chodzi o płyty - niestety, ale w bloku wschodnim nie potrafili tłoczyć płyt. Porównaj sobie ceny wydań tych samych albumów, ale tłoczonych w Wielkiej Brytanii albo Japonii - tu naprawdę chodzi o jakość dźwięku. Płyty które posiadasz były kiepskie już w tamtych czasach z których pochodzą, a jak
  • Odpowiedz
  • 0
@wywlekacz: jeżeli dobrze wyreguluje se ten gramofon i kupi nową wklade np audiotechniki to nie będzie źle. Głównie w tych sprzetach chodZiło o kiepską igłę
  • Odpowiedz