Wpis z mikrobloga

#opera #informatyka #oswiadczeniezdupy #test #przegladarki #nocnazmiana

Zainstalowałem, pobawiłem się tą nową Operą... Nie wiem co myśleć.

Od zawsze stałem za Operą, ale od dwóch lat #tylkochrome . Głównie z powodu popsutej kompatybilności z wieloma stronami a potem raczkującej jak upośledzony pająk Operze Next (kto pamięta brak zakładek ręka w górę xD). Ale teraz... wygląda to całkiem przyzwoicie. Strony wchodzą mi szybciej niż w Chrome, O Operze Turbo wspominać nie muszę, tylko ten ram () Wykop, Sadol i Facebook i na 2GB ramu się pracować nie da. Naturalnie mam kilka rozszerzeń: linkredirector, imagepreviewer, adblock plus, modernscroll, no i socialfixer for facebook. Obciążenie pamięci jak w załączniku. Ten wyłom w wykresie zrobiłem restartując Operę myśląc, że coś zostało zbędnego w pamięci jak w Chrome - nope, czysta Opera, trzy karty. Trochę lipa, mając na uwadze, że Opera 12.x była najbardziej oszczędną przeglądarką, a tu 2GB ramu pożarte. No ale, bardzo fajnie działają mi appki od Youtube, Magic Actions for Youtube. To że blokują reklamy to norma, ale to że mogę sobie z automatu wymusić daną rozdziałkę, oraz regulować głośność suwakiem? Poezja. Na dodatek tryb kinowy włącza się w automacie i wyłącza autoplaya. A sam YouTube chodzi jakby szybciej - dla mnie korzystającego z neta Aero2 na codzień to jest zbawienne.

Na minus na pewno nieczytelność zakładek - cholera, dajcie mi listę jak w operze 12.x, mam tam tego w #!$%@? i jeszcze trochę. Poza tym brak opcji konfiguracji interfejsu - w 12.x to mogłem sobie pasek adresu kuźwa #!$%@?ąć do boku. Bo tak i #!$%@?. Tu nawet nie mogę przesunąć paska zakładek, mogę go co najwyżej wyłączyć. Łaskawie zostawili mi tylko ręczne dodawanie wyszukiwarek - heloł, mamy XXI wiek i rok 2014. Chrome robi to z automatu. Już nie wspomnę o braku czytnika rss, zastąpili to przyciskiem "odkrywaj". Aha, bo mnie interesuje co tam na portalu plotek.pl.

Byłoby spoko gdyby nie ramożerność :/ I DODAĆ WINCYJ OPCJI KONFIGURACJI. To był główny powód dla którego siedziałem na Operze, cholera, czułem się jak #!$%@? król przeglądarkowy dostosowując ją pod siebie w najmniejszym calu.
n.....a - #opera #informatyka #oswiadczeniezdupy #test #przegladarki #nocnazmiana 


...

źródło: comment_oQEWDk0gssgEFFa66Su17F9LdjpRkwm8.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@masiakla: Mi strasznie muli - za dużo syfu, musiałbym mieć czystą instalację, a niektórych zakładek nie mogę stracić, więc używam jej do przeglądanie 5% stron. Spróbuj włączyć GMail z włączonym tłem - nie wyrobi. Podobnie jak większość stron. Niektóre rozszerzenia są niezbędne, ale jedno jest pewne - 12.x zeżre najmniej ramu.
  • Odpowiedz
@nazwa_uzytkownika: wiesz co pocztę sprawdzam poprzez opera mail, nie pamiętam, kiedy widziałem inbox gmaila. co do zakładek sprawę rozwiązuje opera link, synchronizuje wszystko tak między kilkoma komputerami/systemami, tylko skrzynki trzeba dodać ręcznie, opera mi tylko nie podeszła jako narzędzie do deweloperki stron, i trochę się muli jak w pr na githubie jest ponad 3000 linii w diffie
  • Odpowiedz
@pioterhiszpann: jak jak widać instalowałem wszystko, poza IE, gdzieś tam jest FF i jakieś FF w wersji Portable. Podoba mi się szybkość opery. Zamknięte ostatnio karty można wywołać w "Opera>ostatnio używane karty" (brak skrótu wkurza fakt). A pasek adresu plus szukajka to nie problem, dla mnie nawet lepiej - jak masz własne szukajki to np dajesz skrót od wywołania paska adresu, wpisujesz np wk i frazę, od razu ci szuka
  • Odpowiedz
@nazwa_uzytkownika:

Wiem, ze sie tak dale, ale naprawde brakuje mi tego skrótu od ostatnio zamknietych. JEsli chodzi o pasek wyszukiwania to kiedys wystarczyło wpisac fraze i kliknąc na odpowiednią wyszukiwarke i juz. W nowej Operze juz to sie wydłuza bo najpierw wpisujesz, pozniej klikasz w daną wyszukiwarke i dodatkowo dajesz ENTER. Ktos moze powie, ze to szczegoł, ale nie rozumiem po co wydłuzyli wyszukiwanie jak w starej Operze wymagało to
  • Odpowiedz