Wpis z mikrobloga

@Kazak77: Bzdura. W każdej książce dot. podstaw fizyki dowiesz się, że w takiej sytuacji Ziemia zerwałaby się po ~8 minutach. Grawitacja działa z maksymalną możliwą prędkością c.
  • Odpowiedz
@Kkrieger89: @K3DK: Poproszę linka do tych książek z podstawami fizyki, których autorzy widocznie mają większą wiedzę niż naukowcy zajmujący się tym zagadnieniem od kilkudziesięciu lat.

However, according to PPN formalism setting, measuring the speed of gravity by comparing theoretical results with experimental results will depend on the theory; use of a theory other than that of general relativity could in principle show a different speed, although the existence of gravitational damping at all implies that the speed cannot be infinite.


Kopeikin and Fomalont concluded that the speed of gravity is between 0.8 and 1.2 times the speed of light, which would be fully consistent with the theoretical prediction of general relativity that the speed of gravity is exactly the same as
  • Odpowiedz
@Kazak77: Jeśli okaże się, że prędkość grawitacji jest inna niż prędkość światła, to w teorii względności trzeba będzie zastąpić wszystkie odwołania do prędkości światła prędkością grawitacji.
  • Odpowiedz
Udało mi się wytrzymać do połowy filmiku, po tekście "na czym polega kłamstwo" w-------m śmiechem śmiałem


@throw_exception: A jak jak się dowiedziałem co to za kłamstwo. Że Słońce jest centrum galaktyki... No sorry, nie wiem kto robił ten film, ale tylko debile wierzą że słońce jest centrum, galaktyki, a każdy normalny człowiek wie, że wcale tak nie jest i nikt tego kłamstwa nigdzie nie wmawia.

Ale są żółte napisy, jest
  • Odpowiedz
@albireoima: 'Prędkość grawitacji' (śmieszne słowo którego nie lubię) to inaczej mówiąc prędkość informacji o zakrzywieniu czasoprzestrzennym, więc plus minus równa się prędkości światła i innej opcji nie ma na to.

@slipstream: Nie wiem skąd wzięto, że słońce to centrum galaktyki, pewnie jakiś dzieciak robił który usilnie wierzył, że słońce to centrum drogi mlecznej a gdy odkrył jak jest naprawdę postanowił podzielić się prawdą ze światem ;)
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd wzięto, że słońce to centrum galaktyki, pewnie jakiś dzieciak robił który usilnie wierzył, że słońce to centrum drogi mlecznej a gdy odkrył jak jest naprawdę postanowił podzielić się prawdą ze światem ;)


@throw_exception: Ale to jest właśnie typowa metoda manipulacyjna takich filmików. Najpierw stworzyć kłamstwo i przekonać że jest ono usilnie forsowaną prawdą, a potem temu zaprzeczać. A po tym filmiku widać to najlepiej, bo akurat absolutnie
  • Odpowiedz