Wpis z mikrobloga

Jest może jakieś forum/ebook itp., które krok po kroku wyjaśni podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem własnej #firma ?

Nigdy o tym nie myślałem, ale z początkiem roku trochę mi się pozmienia w j #pracbaza , na głównej był całkiem niedawno link to strony przestawiającej różnice etat vs. firma, u Michała Szafrańskiego też jest to ciekawie opisane. Wg wstępnych wyliczeń mi się to opłaca, ale ja, motyla noga, nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć, jak wyglądają wszystkie podstawowe kwestie, dlatego potrzebuje czegoś w stylu Własna firma for dummies :). Znacie może coś takiego?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chrzczonki: nie wiem czy coś takiego jest, ale może pomoge:

1. Wszystko co związane z podatkami, składkami i innymi daninami dla państwa przekazujesz księgowej

2. Robisz to co masz zrobić - jak firma zajmuje się sprzedażą to sprzedajesz, jak robieniem stronek to kodujesz stronki

Nie wiem co jeszcze można zrobić w tym temacie. Generalnie nie polecam księgowości robić samemu, a reszta co zostaje z "prowadzenia firmy" to praca praca praca...
  • Odpowiedz
@chrzczonki: jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz, ktoś pewnie odpowie :).

podatki: ~400-500 zł zusu jeśli załapiesz się na zniżkę + ok. 20% dochodowego + vat; odliczasz mniej więcej: udokumentowane koszty, vat z udokumentowanych kosztów

Dolicz do tego koszty stałe, dolicz jakiś margines i będziesz wiedział mniej więcej na ile musisz powystawiać faktury / ile musisz zarobić, żeby się
  • Odpowiedz
Księgowa jak najbardziej wskazana, nie można znać się na wszystkim a na pewno nie ma na to czasu.

Jak dla mnie - żeby do czegoś dojść trzeba zapie$#lać inaczej to nie ma sensu jeśli chcesz pracować po 8 godzin dziennie to lepiej iść na etat :)

Aby rozbujać swoją firmę trzeba pracować codziennie po maksymalną liczbę godzin jaką uradzisz.

Trzeba
  • Odpowiedz