Wpis z mikrobloga

Dobra, załatwmy to raz na zawsze.

Temat powrócił jak bumerang i po mniejszych i większych buntach trzeba rozwiązać spór.

Otóż razem z użytkownikiem @piokom123 na #wykopparty8 przeprowadzaliśmy Badanie Opinii Publicznej na temat "szklanka czy kubek" oparte na zdjęciu poglądowym. Na podstawie opinii grupy respondentów zostały sformułowane wnioski badawcze. Otrzymane dane sugerują, że zdjęcie przedstawia szklankę [ #bojowkaszklanki ]. Zaledwie 5% ankietowanych wykazywało silne wzburzenie emocjonalne na przedstawione wyniki, co pozwala wysnuć wniosek, iż są to osobnicy z drugiej strony barykady [ #bojowkakubka ].

Załączam zdjęcie do powtórnej weryfikacji. Oczywiście podpis został celowo zamazany, aby nie było manipulacji i przekazów podprogowych ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)

Plusujcie odpowiadającą Wam opcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ankieta #badanieopiniimirkow #szklankaczykubek
Eskimoska - Dobra, załatwmy to raz na zawsze.

Temat powrócił jak bumerang i po mniej...

źródło: comment_z1iUvbMscm0xhXgfeyRVOPsDKkI33uvc.jpg

Pobierz
  • 207
  • Odpowiedz
@Eskimoska: ale to co pokazał loloman nie jest przezroczyste, tylko zamatowione. musi być przezroczyste jak szkło, że widać muchę pływającą w herbacie czy coś. sekret tkwi w tym czy widać muchę. xD

@alosha: no właśnie! tak jest od wieków i tak rzeczą babcie.
  • Odpowiedz
@Eskimoska: A od kiedy grubość ścianek definiuje szklankę czy kubek? Bierzmy jakieś USTALONE definicję. BO ja sobię mogę na coś tam mówić kubkiem, ale w rzeczywistości nim wcale być nie musi.

Ktoś rzucił linkiem do wiki i napisał że to we wpisie to kubek. Wchodzę na wiki i wrzuciłem zdjęcie jakie tam jest i podpisane jest "szklanka z uchem", w opisie pisze że szklanka może mieć ucho.

Wchodzę w opis kubka i właściwie, wszystko nim może być
  • Odpowiedz
@kwejkowicz1998: Pokaż mi definicję szklanki i udowodnij mi na tej podstawie że to co jest w wpisie tutaj szklanką nie jest. Tylko też znajdź mi jednoznaczną i uznaną definicję szklanki.

Sprawdź też definicję kubka i powiedź mi czy przypadkiem wszystko co nie wrzuciłeś nie pasuje też do... kubka :)
  • Odpowiedz
@kwejkowicz1998: nikt nie powiedział, że wszystko ze szkła jest szklanką. nie udawaj durnia jak ktoś wyżej z przykładem słoików, bo wszyscy wiedzą, że chodzi o naczynie w którym spożywa się zimne i ciepłe napoje.

ps : według bojówki kubka to też są szklanki bo nie mają ucha, także argument z dupy dla obu stron dyskusji.

a kufel do piwa, o czym już pisałam jest bardziej szklanką do piwa niż kubkiem do
  • Odpowiedz
@parasolki: ja uważam, że o typie naczynia decyduje kształt, a nie materiał czy przeznaczenie. Kufel może być szklany, a może być też ceramiczny, ale kształt ma ten sam. A poza tym, nie tylko z kufla pije się piwo - można go pić ze szklanki, pokalu, kufla albo kieliszka (odsyłam do @kopyr). Kieliszek do jajek nie służy nawet do picia, robi się go z czegoś innego niż szkło (np.
  • Odpowiedz
@parasolki: No właśnie jak się przyjmuję? Bo widzę tutaj dyskusję i jasno z niej wynika że to co we wpisie jest szklanką i tak się PRZYJMUJE bo tak uważa większość osób. Czyż zatem nie przeczysz sam sobie właśnie? Bo to co jest we wpisie przezroczyste nie jest...

@kwejkowicz1998: No dobra dałeś wpisy które dokładnie dają definicję która potwierdzi w 100% to co pisałem przez cały czas...

Szklanka -
  • Odpowiedz
ale to co pokazał loloman nie jest przezroczyste, tylko zamatowione. musi być przezroczyste jak szkło, że widać muchę pływającą w herbacie czy coś. sekret tkwi w tym czy widać muchę.


@Loloman

przecież jest przezroczyste.
  • Odpowiedz
@parasolki: no ale stwierdziłeś że to moje nie jest, a przecież też jest. TO że lekko zamatowiane nie ma znaczenia, skoro tamto jest przyciemnione i niby pasuje jako szklanka.

+ naprawdę szklanka nie musi być w pełni przezroczysta...
  • Odpowiedz
@Loloman: w mojej definicji to Twoje jest kubkiem.

dyskusja wyszła spod kontroli, weszło sporo nowych czynników, może faktycznie bardziej działa kształt. na początku rozmawialiśmy tylko o naczyniu z głównego tematu, które dla mnie jest szklanką. po drodze było wrzucone przezroczyste coś co już w sumie pasuje do bycia kubkiem.
  • Odpowiedz