Wpis z mikrobloga

Witam mam problem z działaniem ramu. Posiadałem ram GoodRam 4 GB 1333 CL9 wiec postanowiłem dokupić kolejne 4 GB.

W sklepie niestety taka sama kostka nie była dostępna wiec zakupiłem GoodRam 4 GB 1600 CL9. Z mojej wiedzy wiedziałem ,że szybsza kostka zmieni taktowania do tej słabszej, i tak zrobiła ale mam pewien problem... W grach. Na przykładzie nowego Far Cry 4, gra chodzi płynnie , jednak po paru minutach cała gra zaczyna spowalniać,lagować, po wyściu z gry i włącząniu innej jest to samo, gra która nie powinna ścinać ,ścina się..... na jednek kostce takiego problemu nie ma. Zauważyłem ,że obie kości mają takie same taimingi 9-9-9-9-24 Tylko w biosie funkcja tRFC się rózni... jedna ma 107 a druga około 170. Przez to gry mogą tak się zawieszać ?

Zna ktoś może rozwiązanie przez co to może byc spowodowane ?

#komputery #ram #trfc #elektronika #plytaglowna
  • 14
@ciasneszelki: Dziękuje Ci za propozycję, już wszystko się wyjaśniło :) (propozycje z dyskiem odrzuciłem bo ram dostalem dzisiaj i grę też dzisiaj, a do tej pory nic się nie działo :) ) Po prostu najprawdopodobniej ten ram się gryzł, W innych gram była taka sama sytuacja jak przy Far Cry 4. Po wyciągnięciu i włączeniu tej gry na 4 Gb starej kostki, grałem 45 min bez żadnych problemów ;) Ram po