Wpis z mikrobloga

@yeloneck: jasne, że tak, najprostrze arduino ogarnie komunikację 2,4Ghz, 433MHz, bluetooth, wifi - co tylko dusza zapragnie. Ale nie porywaj się od razu na STM bo jest dość skomplikowane w programowaniu, najlepiej zacząć od Arduino albo gołej atmegi
@kobiaszu: z datasheetu:

Caution: The IOs of STM32 microcontroller are 3.3 V compatible instead of 5 V for Arduino Uno.


Aczkolwiek STM32 mają wejścia cyfrowe 5v tolerant. 3.3v only są analogowe i inne specjalne, ale to już doczytaj w dokumentacji układu (nie płytki).
@kobiaszu: Dokładnie. Wiekszość układów na 5V napięcie 3.3V traktuje jako stan wysoki, więc powinno działać bez konwersji napięć, ale nigdy nie wiadomo. Mi zdarzało się używać układy 3.3V z pinami 5V tolerant (np. nRF24l01+ i wszystko działało ładnie).

Ściągnij sobie datasheet od uC, zjedź do zakładki GPIO, jest lista pinów, które są 5V tolerant, a które 3.3v only.
@d15ea5e: no to wszystko jasne, dzięki. Z ciekawości jeszcze -bawiłeś się kamerami 0V7670? Mam takie dwie bez bufora, niestety nie poszły mi na uno i zastanawiam sięczy pójdą mi na M4, który jednak ma już te swoje szaleńcze 96kB RAM