Wpis z mikrobloga

#hots

#heroesofthestorm

#gry

Nienawidzę MOBA. To jest tak prymitywny gatunek, że to aż przeraża.

I właśnie dlatego Heroes of The Storm mi się spodobał. Najlepsze w tej grze jest to, że na wielu płaszczyznach wykracza poza schematy. W końcu coś nowego w tym żałosnym gatunku.

- Nie ma tego beznadziejnego nudnego początku jak w LoLu, gdzie przez pierwsze 10 minut wszyscy sobie farmią na liniach chowając się za mobkami. Tu sie tyle dzieje na mapie, że trzymanie linii często w ogóle nie występuje.

- Zespół. Nagminnie jest tak, że w zabiciach można prowadzić 15vs30 i przegrywać. A to dlatego, że zabicia nie są tak istotne jak wykonywanie zadań na mapie, a te są ciekawe i wpływają znacząco na rozgrywkę.

- Na każdej mapie inne zadania. Przykładowo: na jednej mapie walczymy o artefakty. Kiedy zdobędziemy trzy, przeciwna drużyna na (chyba 70 sekund) zostaje przeklęta co sprawia, że wieżyczki tej drużyny nie strzelają, a creepy mają po 1hp. Co to oznacza dla gry mówić nie muszę, ale od odpowiedniego współdziałania zależy to czy sie wygra czy nie.

- Tu jedna jednostka nie wygra całej mapy. Drużyna musi naprawdę dobrze współpracować wykonując dużo bardziej złożone zadania niż np: "Idziemy zabić Barona".

Do tego cała reszta fajnych rzeczy jak:

- wieżyczki z ograniczoną amunicją, mogą się wystrzelać

- kapliczki do leczenia, cooldown 100 sekund, nie leczą do full hp tylko chyba 40% i w dodatku potrzeba na to czasu

- mounty, bo bez nich prawdę mówiąc nie nadążalibyśmy ganiać po mapie

- sojusznicze jednostki, które w Warcrafcie 3 możemy przejąć na swoją stronę,

- wspólny lvl

to wszystko sprawia, ze szykuje się naprawdę ciekawa gierka, nie spodziewałem się tego gdy dostałem dwa dni temu dostęp do alfy
  • 7
  • Odpowiedz
@maciek-gorczynski: Ja mam wszystkie gry Blizzarda, włącznie z D3, WoW i SC2, ale nie wiem czy to ma wpływ.

Zapraszać się nie da i długo chyba nie będzie się dało, zwłaszcza że teraz alfa, za miesiąć dopiero zamknięta beta. Fajnie przynajmniej, że napisali iż już żadnego resetu kont nie będzie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 2
@Boomkin: podpisuję się pod tym rękami i nogami. Gram od połowy kwietnia. Pisałem wiele podobnych postów w wielu miejscach. Ciężko przemówić ludziom do rozsądku i zmienić ich mobowe myślenie. Tak samo nie znoszę gier MOBA. A tu powtarzam że to gra mobopodobna. Że to coś innego. Ale ciężko to niektórym pojąć. I co jakiś czas czytać muszę że ta gra jest #!$%@? bo nie jest jak DOTA :D A miała
  • Odpowiedz
@lmao: To ja ci powiem coś.

Mój znajomy ma kawiarenkę internetową i rządzi tam LoL.

W Polsce już takie gralnie już prawie nie istnieją, a mają swój fajny klimat, polecam. Lubię tam czasem wpadać mimo, że bardzo rzadko kiedy mam czas. Byłem dwa dni temu i pograłem trochę HoTSa. Nie było wśród tych zatwardziałych graczy jednej osoby, która nie patrzyła z zaciekawieniem jak gram i w co gram. Kiedyś widzieli trailery, więc byli pewni, że to taki LoL z postaciami Blizzarda. A tu
  • Odpowiedz
  • 0
@Boomkin: taaa... Całe mnóstwo osób żebrze o dostęp. Coraz więcej ostatnio, bo teraz co chwilę są nowe fale zaproszeń. Coraz więcej ludzi gra i ci, którzy jeszcze nie mogą, coraz bardziej żałują. A teraz te nowe zapowiedziane mapy. Robi się niezły hype, naprawdę.
  • Odpowiedz