Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie do bardziej doświadczonych biegaczy. Biegam od niedawna i przymierzam się właśnie do kupna butów. Całe życie mieszkałem koło lasu, ale teraz, ze względu na studia, mieszkam w mieście i tam też muszę biegać, niestety :( Przeglądałem buty i wychodzi na to, że wybieram między Nike Lunarglide 6 a Nike Zoom Structure + 17 - oba buty są dla ludzi o masie do 80kg, oba mają dużą amortyzację i stabilizację, oba są także dla pronatorów. Czy ktoś wie jaka jest dokładnie różnica, w których lepiej biegałoby się w zimne jesienne, może nawet zimowe wieczory i które lepiej dawałyby sobie radę w lesie, jak już wróciłbym na weekend do domu? Szukałem opinii i testów, o lunarglide jest ich trochę, ale o structure +17 znalazłem bardzo mało, a nigdzie nie widziałem bezpośredniego porównania. Będę bardzo wdzięczny.

#bieganie
  • 12
@xeLPL: z google pierwsze linki:

http://www.taniebieganie.pl/produkt/nike-zoom-structure-17-6

http://www.taniebieganie.pl/produkt/nike-lunarglide-6-m

Na szybko:

Ten zoom structure ma jakas poduszke gazowa (?) i inny material podeszwy. Troche w tych opisach belkotu marketingowego. Widac tez roznice w konstrukcji podeszwy. Sproboj poszukac wiecej info w anglojezycznym necie (google: zoom structure vs lunarglide), ewentaulnie na forum bieganie.pl.

Co do reszty. Nie kupuj butow ze wzgledu na zime, nie daj sobie wcisnac jakis grubszych cieplejszych cholewek. Ocieplanie zapewni ci skarpeta.
@xeLPL: Nike zoom structure +17 są moimi pierwszymi butami biegowymi, przebiegłem w nich 150 km. Jakoś nie miałem nigdy kontuzji, biegam po 7-10 kilometrów dziennie. Jak pisałeś mają one dużą amortyzację, sprawdzają się dobrze przy mojej nadpronacji. ( ͜͡ʖ ͡€)
@PurpleHaze: Dzięki wielkie. Chcę kupić już trochę lepsze buty, bo jestem po kontuzji kolana i dwóch operacjach, i zależy mi na tym, żeby tego kolana nie dobić. To naiwne sądzić, że droższe = lepsze, ale nie mam innej możliwości :) Info o zimowej cholewce bardzo ważne, wielkie dzięki! A co do techniki biegania, mam wrażenie, że idzie mi to całkiem przyzwoicie. To nie jest tak, że nigdy nie biegałem, całe życie
To lunary są dla pronatorów ? Wg. Mnie są neutralne. Sam w nich biegam głównie po kostce brukowej i asfalcie mają dobrą amortyzację na chwilę obecną miałem tylko 1 lepsze.