Wpis z mikrobloga

@Qbs: O panie, przez miesiąc ponad nie ściągałem poczciwej pięćdziesiątki. Do teraz jak wychodzę na miasto to zakładam ją i tylko nią focę. Na prawdę przefajne szkło, ma swoje wady ale kosztuje 400zł więc można wiele wybaczyć :)

Ja zazwyczaj focę z MF z tym obiektywem, czuję się trochę jakbym na analogu robił zdjęcia :D

I pamiętaj żeby czasami przymknąć tą przysłonę. Na 1.8 abberacja wali po oczach strasznie a wystarczy
@kj5: dzięki, a jeśli mogę zapytać o poradę, coś w stylu tamrona 17- 50 f2.8 - dałby radę jako taki codzienny podróżniczy obiektyw, czy raczej dokupić drugą stałkę i się bawić?
@Qbs: Zabawne ze pytasz bo mam dokładnie te szkło i świetnie spisuje się w tym co mówisz. Jeżeli gdzieś jade to zazwyczaj biore tego Tamrona i pięćdziesiątke.

Bardzo fajny obiektyw, troszkę mydli na 2.8 ale od 3.5 ostry. AF dobry, stabilizacja działa bardzo fajnie oprócz tego że jest takie pół sekundy, może nawet mniej, kiedy się włącza i jeżeli wtedy zrobisz zdjęcie to wyjdzie poruszone.

Niemniej za taką cenę nie znajdziesz
Właśnie, po wszystkich tych ciężkich bojach (na standardowym szkle) z wieczorną fotografią, nie mam na razie ochoty na ciemnego zooma :). Pewnie następny będzie tamron. Dzięki za poradę !
@l3oooo: hehe, wiem, chodziło tylko o to , by pokazać krótkie naświetlanie w ciemności :) zresztą, jam amator, tak jak mówiłem - pierwsza stałka- i pierwszy jej test - no i dłuuuga droga prób i błędów przede mną :)
@Qbs: czemu Canon 600d zly. Nie zwalaj winy na puche bo można z niej naprawdę dużo wyciągnąć ;) teraz do 50 jakis fajny szerokokątny i bardzo przyjemny zestawik masz