Wpis z mikrobloga

baniak 240l, podłoże jbl manado 30l + tej samej firmy substrat, rośliny min.:

- Ludwiga repens,

- Mały heniek

-
  • Odpowiedz
@Qfarcowy: Tło jest po prostu czarnym tłem, kupionym w akwarystycznym i przyklejonym na kleju do tego przeznaczonym (myślałem, że dostanę #!$%@? jak go kleiłem). Zbiornik wystartowany w czerwcu tego roku. Jak zdjęcie jeszcze jakieś cyknę to wstawie.
  • Odpowiedz
@chozi: @TadeuszSynZygmunta: Ja się wreszcie muszę wziąć za przerobienie mojego, bo jak w styczniu je zalałem i wrzuciłem rośliny tak żyje samo sobie :/ Czasu brak i to tak bardzo serio brak czasu. Jak za 3tyg wrócę do domu to mam zamiar jednak ten dzień poświęcić.

Największy problem mam z dnem. Chciałbym zrobić czarne podłoże, ale nie wiem co najlepiej się do tego nadaje :(
  • Odpowiedz
@chozi: U mnie gównomieścina 15k mieszkańców, dwa zoologi w których nic nie ma, do najbliższego z prawdziwego zdarzenia mam 50 km, więc wolę zapłacić za przesyłkę i mieć z dostawą do domu niż wydać na paliwo i jechać po coś :)
  • Odpowiedz
na konkretny dzień


@chozi: Jest jeden sklep, który wydaje mi się być bardzo ciekawą opcją, ale nigdy nie mogę znaleźć tyle czasu ile potrzebuję :( No, ale jakoś już z zamówieniami powinienem sobie poradzić. A jeśli chodzi o podłoże... Właśnie na roślinach BARDZO mi zależy. Czy możesz pomóc początkującemu i doradzić co wybrać?
  • Odpowiedz
@Qfarcowy: Zajrzyj tutaj:

Podłoże

Substrat

Ja mam dokładnie taką kombinację w swoim baniaku. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Ale jak masz dużo kasy to możesz zainteresować się podłożami ADA - mnie na nie nie stać, ale mają większy wybór kolorów i układów. Wiadomo, że jak chcesz mieć piękne rośliny to potrzebny jest węgiel (główny budulec roślin - to tak jak ludzie potrzebują wapnia dla rozwoju kości) TUTAJ masz węgiel w
  • Odpowiedz
@chozi: @TadeuszSynZygmunta: Ok to jeszcze pytanie na które znajdę odpowiedź na google, ale jak już mogę to zapytam bezpośrednio kogoś kto się zna.

W moim aktualnym akwarium zalęgły się pieprzone ślimaki (MNÓSTWO ŚLIMAKÓW), czy jak będę robić akwarium na nowo to rośliny które mam obecnie powinienem wywalić, czy oczyszczenie ich będzie wystarczające?
  • Odpowiedz