Wpis z mikrobloga

Raz jeszcze powtórzę, Szpilka nie pokazał nic ciekawego, to Adamek wypadł poprostu żenująco pod praktycznie każdym względem - ze względu na wiek. Nie jego wina, wieku się nie oszuka. Moim zdaniem Szpilka zostanie szybko zweryfikowany przez kogoś z szerokiej czołówki w kwiecie wieku i dalej twierdzę że on nigdy nie będzie pięściarzem z czołówki. Nawet wątpię czy stać go na bycie w szerokim top20. To poprostu widać gołym okiem. Wystarczy porównać na jakim poziomie w jego wieku byli zawodnicy którzy teraz lub wcześniej byli w czołówce. To tak na przyszłość dla januszyboksu którzy będą wiązać jakieś nadzieje ze Szpilką.

#boks
  • 26
  • Odpowiedz
Ale ten przeciętny Adamek 4 lata temu poskładałby dzisiejszego Szpilkę jak małe dziecko.


@Velati: wiesz, taka kolej przemijania i chyba jakaś dziwna rodząca się tradycja w PL. Jak Gołota który mógłby starać się o grupę inwalidzką walczył z Adamkiem to mówiono o zmianie warty - wtedy to brzmiało dla mnie śmieszniej niż brzmiało by dziś - tylko, że dziś nikt tak nie mówi ;)
  • Odpowiedz
@babisuk: nawet przez myśl mi przeszło że Adamek to zrobił świadomie ale to chyba już przesada. Poprostu wiek i wypalenie mentalne, mam wrażenie że poza tam że z racji wieku ma mniej możliwości to nie chciało mu się też dobrze przygotować do walki ze Szpilką. W ogóle w walce było widać że Szpilka się gubi przy atakach Adamka (jak zresztą w poprzednich walkach) opuszcza ręce i wychodzą stare nawyki... a
  • Odpowiedz
@Velati:

nawet przez myśl mi przeszło że Adamek to zrobił świadomie


ja tego nie sugeruję - jednak to była, rzekomo, walka na szczycie polskiej ciężkiej, a Adamkowi nikt już kariery nie wróżył. Nie mówiło się niby o tym wydarzeniu jako o ostatniej walce Adamka, ale kto się spodziewał, że w tym wieku będzie coś dalej działał? Lata nie te, ostatnia wypłata i sportowa emerytura ;)

Bo o węgiel, rodzinę i
  • Odpowiedz
@Velati: Ja nie oglądałem tej walki bo czego można się spodziewać po walce o pas polszmatu? :-) Ale zgadzam się że jeszcze długa droga przed Szpilką żeby cokolwiek znaczyć w świecie boksu.
  • Odpowiedz