Wpis z mikrobloga

@Czokowoko: Pytanie "czy znacie jakieś ciekawe planszówki" jest tak samo precyzyjne jak "czy znacie jakieś ciekawe gry komputerowe". Jest bardzo wiele różnych gatunków gier. Prawo dżungli to gra imprezowa, osadnicy to eurogra. Musisz sprecyzować, czego od gry oczekujesz. ;)
  • Odpowiedz
@dlugi_: A jakie dodatki polecasz? Grałem tylko w podstawkę na razie i już myślałem nad jakimś dodatkiem powoli. pegasus? I możesz coś powiedzieć jak wygląda rozgrywka z dodatkiem? Bo z tego co rozumiem, to pojawiają się jakieś dodatkowe cele dla cylonów, ale o co tam dokładnie chodzi?
  • Odpowiedz
@Iudex: pegasus dupy nie urywa, moim zdaniem exodus dużo lepszy. najnowszego (daybreak) jeszcze nie mam.

w skrócie:

pegasus

na +

nowy statek (pegasus)

możliwość wykonania egzekucji

nowe karty (zwłaszcza postacie) jest [Helenka!]http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Cain)

plastikowe figurki basestarów

na -

karty zdrady jeszcze ujdą ale

liderzy cylońscy psują równowagę w grze (jak jeszcze im się trafią odpowiednie cele to nie ma szans żeby ludzie nie wygrali)

wariant z nową capricą to nuda i
  • Odpowiedz
Mage knight bardzo dobry ale mechanika dosc skomplikowana na poczatku. Arkham Horror mega dobry ale mechanika jeszcze bardziej zawila. Z prostszych gier polecam Bang! Ale z tego co wiem dosc ciezko o polska edycje (mam czeska).
  • Odpowiedz
@Czokowoko: Jak cos to mam Pana Lodowego Ogrodu, można zadawać pytania :)

Ogólnie gra zacna, ale zastanów sie czy jesteś na nią gotów, jest dość trudna i na poczatku zasady mogą trochę odstraszać(po jednej dwóch partyjkach jest juz luźno) plus jest bardzo mózgożerna i nie ma ani grama losowości.

A skoro podobają ci sie osadnicy (domyślam się że chodzi o tych z Catanu a nie tych z Portalu) którzy sa mega
  • Odpowiedz