Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś chce się pobawić "bardziej profesjonalnie" (niż żelazko od mamy) w termo-transfer i robienie płytek #pcb ?

Temat jest dla "kumatych" tzn jak ktoś-coś kuma z płytek.

Mam (zbyteczny już dla mnie) zestaw do termotransferowania:

- "magiel" z kwarcowym obustronnym podgrzewaniem, regulowanym, gdzieś do ~220'C (termostat elektroniczny, regulowany ~85-220'C), zrobiony z fusera od drukarki laserowej (rozmiar płytki nawet do ~A4 i większe), wałki silikonowe grube z regulowanym dociskiem i zamocowaniem na sprężynach (grubość płytki nawet 3mm przejdzie bez protestu, to nie jest laminator co przy 0.7mm trzeszczy)

- wytrawiarka to pudełko plastikowe, ale jest wydajna pompa płynu trawiącego oraz zestaw grzałek (spokojnie te 50'C płynu przekroczą, jak się zapomni je wyłączyć, tutaj nie mam termostatu

- jakieś kilka kilogramów B327 ;)

- conajmniej jedna ryza papieru kredowego, 100% sprawdzonego w termotransferze.

Czy ktoś czymś takim może być w ogóle zainteresowany?

Warto to w ogóle na jakieś alledrogo wystawiać, może ktoś tutaj?

#elektronika #elektronikadiy #termotransfer
hrumque - Mirki, może ktoś chce się pobawić "bardziej profesjonalnie" (niż żelazko od...

źródło: comment_ne72vpKvfgN6OmDKHFSBPEZJURJwMUTB.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@mk87so0: w płytkarni, jak od ~5 lat robię ;)

Ten zestaw to moja stara maszynka, którą odkopałem w ramach porządków. Od dawna nie robię prototypów termotransferem, bo nie robię prototypów/pojedynczych sztuk 1 czy 2 warstwowych - a 4 czy 6 warstwowego pcb tak nie zrobię ;) Zwłaszcza jak są jakieś BGA, konieczne przelotki metalizowane itd - to taniej i prościej jest mi puścić nawet kilka sztuk przez zwykłą płytkarnę i zamówić,
hrumque - @mk87so0: w płytkarni, jak od ~5 lat robię ;) 

Ten zestaw to moja stara ma...

źródło: comment_QivO48MC5Fj7FJuuhugqN7Moo4XlQmTU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: nie wiem z jakiej, bo to wygrzebane luzem z śmieci ze starych laserówek i kser - obustronny fuser, rolki jak widzisz - pancerka gruba, metalowa konstrukcja nośna, ceramiczne łożyska, dwie grzałki po ~1kW każda, wbudowane NTCki na każdą rolkę osobno (stąd podwójny termostat)|

Oczywiście sam napęd jest osobny/własny - bo było gonione z reszty drukarki, a tutaj jest dodany silnik z przekładnią (chyba ślimakową) bardzo-nisko-obrotowy
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no to oglądaj wywalane drukarki i ksera, im większe starsze i pancerniejsze - tym większa szansa na coś fajnego.

Albo patrz po alledrogo : http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=fuser&bmatch=seng-v6-p-1-e-1021 - tylko tu ciężko wyłowić co fajne (i ma proste przejście itd), bo przeważnie zabudowane/obudowane plastikami, no ale jak widać że jedna rolka to silikon a druga "foliowana metalowa" - to już widać że gorsze.
  • Odpowiedz