Wpis z mikrobloga

@unstyle: Dziwne, otworzyłem to samo i mam jakieś 900MB zużycia, dodatkowo trzymam cały profil i cache w ramie.

Ram jest po to, żeby go używać. Windows 7 dynamicznie zwalnia pamięć w razie zapotrzebowania, nie ma co sie sugerować zużyciem.
@I-____-I: mam zainstalowane wszystkie większe przeglądarki. Nie używam Opery bo nie ma rozszerzeń których ja używam, jej interfejs mnie denerwuje i do tego niektóre strony wyglądają w niej jak sraka.

To nie kwestia tego, że nie wiem jak Opera wygląda. Po prostu nie chcę jej używać. Czy to tak trudno zrozumieć, czy za każdym razem jakiś użytkownik tej przeglądarki musi mnie uświadamiać?
Windows 7 dynamicznie zwalnia pamięć w razie zapotrzebowania, nie ma co sie sugerować zużyciem.


@Synekdocha: człowieku mam win8, a druga sprawa jak windows krzyczy, że brakuje pamięci i mi zamyka wszystko tzn ze dobrze wykorzystuje ram? ogarnij się ...
@Qrystus: Nie wiem jakn na windowsie, na linuksie istnieje takie coś jak profile-sync-daemon oraz dodatkowo chrome może ustawić flagę, wskazując na miejsce, gdzie ma być przechowywany cache (u mnie np. /tmp, bo tam ma tmpfs).

@unstyle: To Ty się ogarnij, skoro myślisz, że 4GB ramu dla nowoczesnego systemu to odpowiednia ilość.