Wpis z mikrobloga

#piwo #pijzwykopem #ocenpiwo #integradegustuje

No to czas na powtórkę czyli Smokey Joe z Ale Browaru w stylu Whisky Extra Stout. Piłem wersje fanowską i była totalnym zabijakiem teraz zobaczymy to.

Ekstrakt: 16%

Alkohol: 6,2%

IBU: 45

Słody: pale ale, pszeniczny, whisky malt 45ppm, Carapils, owies palony, jęczmień, czekoladowy pszeniczny

Chmiele: Challenger, Fuggles

Drożdże: safale S-04

Piana wysoka, szybko opadająca do ringa i prawie znika. Kolor czarny jak asfalt.

W aromacie zdecydowanie świeżo położony asfalt, przypalone kable elektryczne, palone opony, rozpuszczalnik i zdecydowanie najwyraźniejsze są nuty apteki, bandaży i jodyny do tego torf, kwaśność. W tle idzie wyczuć kawę i czekoladę a także trochę wędzoności i słodowości. W tle krąży whisky.

Wysycenie niskie, bardzo niskie jak to stout.

W smaku... Na pierwszym planie potężne bandaże, apteka, jodyna oddział SOR i dentysta. Potem uderza nas torf, ciemna wilgotna ziemia i asfalt. To wszystko okraszone jest nutką wszędobylskiej wędzoności a także kwaśności. Ten asfalt i torf pozostaje na podniebieniu z naciskiem na asfalt. W finiszu warka zdecydowanie bez goryczki a raczej z zimną kawa z fusami i delikatnie gorzką ciemna czekoladą i ciągle kręcące się nuty whisky.

Mój różowy uciekł na sam aromat po otwarciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Ta wersja w porównaniu z wersją dla fanów to pikuś. Zdecydowanie nie jest to piwo dla zaczynających przygodę ze światem craftu. Mimo to jest to piwo, które powinno się spróbować nawet z ciekawości.
Pobierz integra - #piwo #pijzwykopem #ocenpiwo #integradegustuje 



No to czas na powtórkę c...
źródło: comment_nnrylhrhwirkHTcKcCXOL3tVwIZdFLIS.jpg
  • 18
@KubIT: To jakaś incepcja w incepcji w incepcji ? Generalnie będzie motzno jak się ogrzeje u mnie już jakby ci czysty asfalt lali w gardło a zaraz spadam do Tap House'a
@integra: Coś w ten deseń. Dziś zgraliśmy się co do jednego piwa.Ja dziś się nie wyrobię niestety :/. Obecnie dętka tak bardzo. Poza tym ja się zaraz skończę i tak :D

A tak merytorycznie jeszcze, to dodam od Siebie, ze to, przy drugiej, tej fanowskiej warce, to jest pikuś :)
@dr_gorasul: Z góry przepraszam, za nieco nadmiarowo wulgarną odpowiedz:

Zdecydowanie mniej #!$%@? po ryju popiołem, asfaltem i torfem. Po tym da się żyć. Po wersji fanowskiej, jesteś popiołem, asfaltem i torfem. Tu da się zachować własne ja ( ͡° ͜ʖ ͡°).