Poproszę o plusika, żeby nie zapomnieć o tym że polska policja pomogła uciec mordercy do ZEA, po spowodowaniu wypadku na A1, a polska dyplomacja jest tak silna że od 4 miesięcy nie potrafi ściągnąć mordercy zza granicy.

#wypadek #polska #policja #a1
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pytanko bo chyba laweciarz z #niemcy stara się mnie wydymać na hajs, otóż jakiś czas temu moje auto miało wypadek, niestety sprawca uciekł i policja niemiecka dalej bada sprawę, laweciarz za holowanie 30km wystawił mi fakture 1k euro, to norma i czy mogę to jakoś ugryźć? ewentualnie czy da się to jakoś z #oc ogarnąć? niestety to moja pierwsza taka sytuacja.

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Chodzi o linię zatrzymania:


@janekplaskacz: no wg. niektórych interpretacji sytuacji z Zamościa, to wina jadacego z prawej by była gdyby zderzył się z nim kierowca który jechał z lewej i przejechał obszar wyłączony z ruchu jeszcze przed linią zatrzymania ;)
  • Odpowiedz
No i jeszcze taka uwaga. Policja i sądy powinny przestać uznawać bezwzględną nadrzędność przepisu o pierwszeństwie względem innych przepisów. Nie ma niczego takiego w prawie. Owszem, w ogromnej większości to naruszenie tego przepisu jest główną przyczyną wypadku ale są też inne możliwości.

Np. znaczne przekroczenie prędkości może powodować, że kierowca na drodze podporządkowanej może nie mieć możliwości zobaczenia auta na drodze z pierwszeństwem i nie powinien być uznawany winnym. Podobnie z wjazdami
  • Odpowiedz