januszowybot - To już 8 miesiące jak 16 września na A1 zginęła 3 osobowa rodzina! #ne...

źródło: FatalAccidentOnA1

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi w sprawie ścieżki rowerowej i przejścia przez ul. Marszałkowską w Warszawie. Szczególnie dziękuję tym pedalarzom, pouczającym mnie z wyżyn swojej mądrości o tym jak to wymuszam pierwszeństwo i łamię przepisy ruchu drogowego chodząc po Warszawce i przechodząc przez ulice. Zgłosiłem problem na 19115 i został zarejestrowany. Jak będę miał odpowiedź Ratusza podzielę się z Wami.
#warszawa #rower #wypadek
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakiś kontekst? Bo z tego to opisu nic nie wynika


@Paczek_w_masle: wlazł bez rozglądania się na drogę dla rowerów, wprost pod koła jakiemuś rowerzyście, rowerzysta go opieprzył i do teraz nie może rozchodzić tej zniewagi :)

A wlazł dlatego że zarządca drogi poprowadził DDR przez środek chodnika bez zapewnienia żadnego sensownego sposobu przechodzenia przez tą DDR, a piesi nie rozumieją że przepisy wymagają od nich ustępowania pierwszeństwa rowerzyście jak przechodzą
  • Odpowiedz
Opiszę sytuację związaną ze ścieżkami rowerowymi i rowerzystami w centrum Warszawy. Miłościwie panujący Prezydent Czaskowski zrobił dodatkowe przejścia dla pieszych w centrum. Szczególnie przejście przez ul. Marszałkowską przy Domach Centrum połączone jest ze ścieżką rowerową, która otacza kawałek chodnika tworząc osobliwą wysepkę dla pieszych. Na żadnej ścieżce rowerowej nie jest zaznaczone przejście dla pieszych, którzy przechodzą przez Marszałkowską, wkraczają na chodnik i muszą dalej przekroczyć ścieżkę rowerową. Pedalarze, inaczej nie można ich
onepropos - Opiszę sytuację związaną ze ścieżkami rowerowymi i rowerzystami w centrum...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 153
@onepropos: tl;dr OP przekraczał drogę dla rowerów, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który poruszał się po DDR, został potrącony i ma o to pretensje
  • Odpowiedz
Jeden z takich dzbanów potrącił mnie podczas przechodzenia przez ścieżkę rowerową i jeszcze wydzierał się, że może tak zrobić bo w tym miejscu nie ma pasów a tym samym przejścia.


@onepropos: Przechodź przez drogę dla rowerów w dozwolonym miejscu, albo ustąp pierwszeństwa pojazdom które tam jadą.

Natomiast rację masz taką, że powszechne jest prowadzenie DDR w sposób zupełnie bezsensowny.
Infrastrukturę rowerową w Polsce buduje się dla ośmioletnich dzieci które sobie na spacer z
  • Odpowiedz