Czołem braci ogrodniczej.

Mirabelki i Mirki

Chcę podzielić się moimi doświadczeniami zakupowymi w sklepie rolmarket_pl na znanym portalu A.
30 kwietnia dokonaliśmy zakupu kilkunastu artykułów w wymienionym sklepie. Płatność PayU więc natychmiastowa. Czas realizacji podają do 2 dni. Od tego momentu sklep nabiera wody w usta. Monitowałem kilka razy pod podany numer telefonu. Zapewniano mnie, że już przesyłka będzie wysłana. Do dzisiaj - 9 maja żadnych wieści.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
1. Kupiłam niedawno tymianek żeby dodawać go do potraw, widzę że zaczął kwitnąć. Należy to uciąć czy zostawić?

2. Nabyłam też kolendrę w tym samym celu. Część łodyżek jest śliczna, zielona, sterczy jak koci ogon, część schnie. Dlaczego tak się dzieje? Nic złego jej ostatnio nie robiłam (przesadziłam ok 3 tygodnie temu, schnie od około tygodnia).

#ziola #ogrodnictwo #rosliny i trochę #gotujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MadIen: Białe liście proponuję usunąć - tutaj nic złego się nie dzieje. Zwróć uwagę, żeby nie przelać i żeby korzenie nie zaczęły gnić. Wyrosły łodygi kwiatostanowe - to te najdłuższe, jeśli zależy Ci na aromatycznych liściach, a nie na nasionach, to proponuję na bieżąco usuwać pąki kwiatowe.
  • Odpowiedz
@spayk: Nic nie rób, z tych pędów dopiero rusza poważne owocowanie.
Ja na swoich paprykach obrywam pąki kwiatowe do czasu aż te pędy porządnie urosną. Do tego prawie zawsze przycinam główne dwa górne pędy tak żeby owocowanie ruszylo właśnie z tych bocznych.
  • Odpowiedz
Naoglądałem się filmików z przycinania chilli z kanału yt KalivonGall i biorę się za swoje papryki.
Moze trochę późno na ale... Z habanero zetnę czubek i jakąś parę liści zaś do tego drugiego nie wiem jak się zabrać by nie rósł za mocno w górę bo jest już ładnie rozkrzewiony. Tu bym prosił o rade :)
(pic 2) z kilku już jakiś czas temu ściąłem czubki i idą ładnie na boki ale
lordsiu - Naoglądałem się filmików z przycinania chilli z kanału yt KalivonGall i bio...

źródło: comment_Eo6XXqpczLD7kmFMlDlO5yps0ftUjCQC.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotr-antyn: oczywiście nawóz potrzebny, ale jego cena w przeliczeniu na główkę sałaty to jakieś 10 gr.
Używam plagron hydro, ale jak byśodpowiednio dawkował to i gnojówka by się sprawdziła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Ogródek już prawie gotowy do wiosennych siewów. W oddali duża folia na pomidory w tracie przygotowywania. Za tydzień można siać, a za dwa tygodnie sadzić. :)

Mój pomocnik taktycznie zamaskował się, żeby nikt go nie wykrył na zdjęciu.

#wiejskiezycie #ogrodnictwo #ogrod #wiosna #rosliny #chilizgobim #folia #pomidory #warzywa #hobby #pies #
gobi12 - Ogródek już prawie gotowy do wiosennych siewów. W oddali duża folia na pomid...

źródło: comment_agMnMgi4V8n9sqDokAQYWEdEOx6JN417.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komuś cykorie??? ()

Takie pozytywne, majówkowe zaskoczenie.

W zeszłym roku wysiałem cykorię w ogródku i wyrosła pięknie, ale jak wiadomo zbiory cykorii są dopiero zimą. Trzeba ją ściąć, wykopać z gruntu i wsadzić w pojemnik. Całość przenieść chłodne i ciemne miejsce (wręcz przykryć wiadrem, żeby nie było dostępu światła), od czasu do czasu podlewać
gobi12 - Komuś cykorie??? (。◕‿‿◕。)

Takie pozytywne, majówkowe zaskoczenie. 

W z...

źródło: comment_U1k6VR5yf95iimAIOaFHgWP7YT16W86e.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach