#nba #nbastats

Znowu grało 26 zespołów:

VanVleet - 20pts-5reb-20ast-3stl - ustanowił nowy rekord Raptors pod względem asyst, poprzednie to 19 Calderona (2009 i 2011), Lowrego (2021) i D. Stoudemire'a (1996). Sam miał max 17. Oczywiście siłą rzeczy nikt w historii Toronto nie miał meczu 20-20 z asystami, a w całym NBA to drugi taki mecz w tym sezonie, po 20-11-21 Hardena z grudnia. Cała linijka FVV, czyli +20-5-20-3 pada po
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

Wcześniej nie dałem rady, więc podsumowanie z 2 meczyków dla popołudniowej zmiany:

Doncic - 42pts-10reb-8ast-2stl, 17/25FG (15/19 za 2) - to jego 29 mecz +40pts, zrównał się z Trae Youngiem i Arenasem na początku piątek dziesiątki listy all-time pod tym względem. Jednocześnie było to jego 14 double-double ze zbiórkami i +40pts, więcej takich meczów w karierze zagrało 26 zawodników w historii i tylko trzech guardów grywających minuty na
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

W nocy grała prawie cała liga:

Kispert - 27pts-3reb, 9/14 za 3 (0/0 za 2 i FT) - pobił punktowy rekord kariery, poprzednim było 26 sprzed tygodnia, a przed tym sezonem miał 25. To 10 przypadek w historii NBA by zawodnik oddał 14 rzutów za 3, bez rzucania za 2, parę dni temu dokonał tego Beasley (po raz drugi w karierze), w tej 10 jest też kilka razy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

2 mecze tylko:

Tatum - 40pts-8reb, 12/18FG, 8/10 za 3 - to jego 22 mecz +40pts w karierze, wszedł do top50 w historii NBA pod tym względem, zrównał się z Aguirre i D. Robinsonem. W historii Celtics wyprzedził tym meczem Pierce'a i tylko Bird ma na swoim koncie więcej meczów powyżej 40pts w ich barwach. W Bostonie był to też 4 mecz z co najmniej 8 trójkami na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

10 meczów w nocy i w końcu DZIAŁO SIĘ:

Giannis - 38pts-17reb-12ast, 14/18FG (wszystko za 2) - triple nr 34 w karierze, jest 12 na liście all-time, a dzisiejszym meczem zostawił w tyle B. Simmonsa. Mecz na poziomie +38-17-12 zdarza się po raz 8 w historii NBA i po raz pierwszy od 47 lat, od Alvana Adamsa 1977. W latach 60 mieli takie też Wilt (5x), Robertson i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamy to! Sacramento Kings po raz pierwszy od 2006 awansowało do PO. Ciesze się bardzo, bo naprawdę fajny i ciekawy ofensywnie zespół tam powstał z Foxem, Sabonisem, Barnsem i Huerterem. Mike Brown pięknie to wszystko połączył, ale w pierwszej rundzie PO mogą grać z GSW gdzie przecież Brown był jeszcze nie tak dawno asystentem Kerra. Ciekawa to będzie seria ( ͡° ͜ʖ ͡°) #nba
arahooo - Mamy to! Sacramento Kings po raz pierwszy od 2006 awansowało do PO. Ciesze ...

źródło: 6fdae8b5-6fa8-4793-8829-edef2a77a022_1339671_TABLET_LANDSCAPE_LARGE_16_9

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto waszym zdaniem będzie w tym roku mistrzem NBA? zapytajmy o zdanie ekspertów z tagu #nba

Kto mistrzem?

  • Bucks 33.3% (31)
  • Celtics 18.3% (17)
  • Sixers 8.6% (8)
  • Nuggets 16.1% (15)
  • Suns 7.5% (7)
  • Warriors 16.1% (15)

Oddanych głosów: 93

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arahooo: chciałbym albo zwycięstwa Denver, albo spektakularnej porażki, przebudowy, oddania połowy składu za grubaska z Dallas. Dla samych memów i filmików jak śmieszkują. Poza tym przy grubasku z Denver może grubasek z Dallas by wyluzował. A poza tym:
1. Denver (bo od lat są czołową drużyną)
2. Warriors (lubię trwałość trzonu ich składu)
3. Lakers (a jakby taki run z play-in zrobili to byłby sztos)
4. Boston (podobnie jak Denver, ale
  • Odpowiedz
#nba #nbastats

6 meczów w nocy:

Donovan Mitchell - 44pts-5reb-5ast-2stl, 15/33FG - w ostatnich dwóch sezonach była masa meczów na takim poziomie punktowym, dokładnie 122 nie licząc tego Mitchella. Bardzo niewiele z nich było poniżej 50%FG (ten siódmy), a skuteczność równą lub gorszą Mitchella (45.6%) w takim meczu ostatnio mieli tylko: Giannis w grudniu (17/39, 43.6%) i Doncic w lutym zeszłego roku (też 15/33).
Tyus Jones - 7pts-6reb-8ast-2stl (chociaż 3/12FG) i
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, pytanie od totalnego laika. Jak wkręcić sie w NBA i jak w miare szybko poznac zawodników? Po prostu zacząć oglądać mecze czy moze najpierw highlightsy i skróty? Bo narazie tylko typuje hobbystycznie liczbę punków nie znając w zasadzie drużyn i graczy , pzdr :)
#nba
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nba #nbastats

8 meczów w nocy:

Quickley - 40pts-2reb-9ast, 14/18FG (9/11 za 2 + 5/7 za 3) - nowy rekord pod względem punktów, poprzednim było 38 sprzed 3 tyg., przed tym sezonem miał 34. Jest 37 graczem w historii NYK z meczem +40pts. Wśród prawie 200 meczów +40pts w Nowym Jorku ten miał drugą najlepszą skuteczność True Shooting (91.1%TS), po Kennym Searsie z 1958 (41pts, 12/14FG i 17/18FT, 93.5%TS). Po
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach