Wszystko
Najnowsze
Archiwum
22. października zapraszam do #lublin na 30-minutowy wykład wprowadzający dla programistów:
"Punkt G i inne szczegóły anatomii projektanta. Co programiści o grafikach wiedzieć powinni?"
( ͡° ͜ʖ ͡°)
odczyt będzie trzykrotnie: o
"Punkt G i inne szczegóły anatomii projektanta. Co programiści o grafikach wiedzieć powinni?"
( ͡° ͜ʖ ͡°)
odczyt będzie trzykrotnie: o
@LubieLiscie: Żyje.. Jakoś żyje;-)
The Tools Designers Are Using Today
wyniki ankiety przeprowadzonej wśród ok. 4000 ludzi z prawie 200 krajów.
#michalkosecki
wyniki ankiety przeprowadzonej wśród ok. 4000 ludzi z prawie 200 krajów.
#michalkosecki
- 1
i bonusowa książka dla obserwujących tag. :)
źródło: comment_Fx2GI6kYoJZUJy7Qkrlekqj95M5XLZyU.jpg
Pobierz- 329
Miraski, wygrałem w przetargu (wyprzedzając drugie miejsce o prawie 30 punktów - wszystkiego można było zebrać 100 punktów) z największymi agencjami z tego kraju. UX, analiza biznesowa - pracy na jakieś 6 lat.
cieszę się jak dziecko. :) pijcie ze mno kompot! :)
#chwalesie #proznosc #egoizm #egooveriq #michalkosecki #wygryw
cieszę się jak dziecko. :) pijcie ze mno kompot! :)
#chwalesie #proznosc #egoizm #egooveriq #michalkosecki #wygryw
- 22
masz moze przyklad takiej pelnej analizy ?
@bazingaxl: nie ma takich dokumentów w sieci.
analiza biznesowa w IT, to trochę coś
@michalkosecki: gratulacje :)
motion by invision - wraz z insights to się robi już naprawdę sensowny pakiet.
#michalkosecki #grafikakomputerowa #ux #userexperience #prototypowanie
#michalkosecki #grafikakomputerowa #ux #userexperience #prototypowanie
@michalkosecki: znowu tag #ux z linkiem do strony w której ux leży i kwiczy, znalezione w ciągu 15s:
Player nie działa, ale nie wywali żadnej informacji - znika overlay z "play" i nic się nie dzieje. Akurat mi nawalają media w przeglądarce, to wiem, że to moja wina, ale to da się wykryć, że czegoś nie można odtworzyć.
Po wyjściu z trybu pełnoekranowego nie wracam do tego co
Player nie działa, ale nie wywali żadnej informacji - znika overlay z "play" i nic się nie dzieje. Akurat mi nawalają media w przeglądarce, to wiem, że to moja wina, ale to da się wykryć, że czegoś nie można odtworzyć.
Po wyjściu z trybu pełnoekranowego nie wracam do tego co
@noekid: @michalkosecki: kolejna stronka zarżnięta szablonem wordpressa xD
Pssst! #michalkosecki | #bojowkakoseckiego | #ux | #interactiondesign = #ixd
W sumie nie wiem czy to tak znana grupa w środowisku a Mariusz D. wrzuca tam autorski i wyjątkowo tęgi kontent.
KLIK: https://www.facebook.com/groups/153411524783337/?ref=ts&fref=ts
W sumie nie wiem czy to tak znana grupa w środowisku a Mariusz D. wrzuca tam autorski i wyjątkowo tęgi kontent.
KLIK: https://www.facebook.com/groups/153411524783337/?ref=ts&fref=ts
źródło: comment_0mT1Xq4fU9XM8Kh172BlvqK8Hguo9R4q.jpg
Pobierzrewelacja. #ostrowwielkopolski macie też herb w wektorze dostępny oficjalnie w Urzędzie Miasta? wzór do naśladowania. :)
#michalkosecki
#michalkosecki
źródło: comment_s3yxDWegADNVtXHswVOaJB1NAqk0aTj1.jpg
Pobierz- 4
@dobrywieczor: Herb miasta w różnych egzekucjach i z wykorzystaniem specyfiki materiału. :)
a nie jakieś logosy srosy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 3
Na sukces nie żałuj pieniędzy. Jak wynagradzać sprzedawców
discuss. chętnie poznam zdanie Mirków i Mirabelek, bo jutro będę tworzył podobny program motywujący.
#michalkosecki
discuss. chętnie poznam zdanie Mirków i Mirabelek, bo jutro będę tworzył podobny program motywujący.
#michalkosecki
- 4
@michalkosecki: Szef też uważa, że niesprawiedliwym jest, by to handlowiec (nieważne czy to jest typowy sprzedawca, project manager czy account) otrzymał prowizję za pozyskanego/utrzymanego klienta, skoro np. programista, seowiec czy e-prowiec takiej prowizji zazwyczaj nie ma. Bo przecież to po stronie programisty jest większa część pracy za którą firma otrzymuje wynagrodzenie.
Oczywiście - bez sprzedawcy zlecenia by nie było, ale bez programisty nie zostałoby zrealizowane. To musi iść w parze,
Oczywiście - bez sprzedawcy zlecenia by nie było, ale bez programisty nie zostałoby zrealizowane. To musi iść w parze,
Welcome to hell: Apple vs. Google vs. Facebook and the slow death of the web
chyba najważniejszy tekst w dzisiejszym internecie.
#michalkosecki
chyba najważniejszy tekst w dzisiejszym internecie.
#michalkosecki
@michalkosecki: theverge zawsze na propsie
Co mówią ludzie, których nikt nie słucha?
jedna z lepszych prezentacji o marketingu, jakie widziałem ostatnio.
#michalkosecki #marketing #reklama
jedna z lepszych prezentacji o marketingu, jakie widziałem ostatnio.
#michalkosecki #marketing #reklama
źródło: comment_IgNy19aVPiaF55553zdCJKoKGB4LZGaw.jpg
Pobierz- 1
@ProjektZ: insight z dużych firm sprzed kilku dni: nikt nie znosi fraz "szkolenia" i "outsourcing IT" - też symptomatyczne ;]
- 1
@michalkosecki: jako zupełna zielonka w tych kwestiach, po prostu potencjalny klient - potwierdzam. Jak widzę "szkolenie" to mam mieszane uczucia i podświadomie słyszę bardziej "manipulacja" i widzę jakiś taki sztywny klimat. Abstrahując od tego, czy to prawda.

Komentarz usunięty przez autora
@mamferiearodzicowniemawdomu: A spróbuj połączyć swoje doświadczenia i dodaj jeszcze jeden czynnik: nie masz nigdzie spokoju. Po powrocie do domu i wejściu na portal społecznościowy jesteś szykanowany dalej. Jeśli masz komórkę, to dostajesz o tym powiadomienia. A ponieważ nie ma skutecznego sposobu na wycięcie się z Internetu (nawet jeśli jesteś odłączony. Wtedy przecież zostajesz wykluczony z grupy, a szykany rozlewają się za twoimi plecami a ty nawet jeśli nie znasz szczegółów,
The State of In-Car UX
co o tym myślicie? mnie już @Saeglopur przekonał, że trzeba wrócić do interfejsów fizycznych (może nowy typ ekranów zamiast przycisków i pokręteł, np. coś bardziej zaawansowanego od tego? https://www.youtube.com/watch?v=t4eh-Cn3Pzk )
#michalkosecki #userexperience #ux i #motoryzacja #samochody
co o tym myślicie? mnie już @Saeglopur przekonał, że trzeba wrócić do interfejsów fizycznych (może nowy typ ekranów zamiast przycisków i pokręteł, np. coś bardziej zaawansowanego od tego? https://www.youtube.com/watch?v=t4eh-Cn3Pzk )
#michalkosecki #userexperience #ux i #motoryzacja #samochody
@michalkosecki: Wg mnie prędzej czy później dojdzie do renesansu prostych interfejsów (niekoniecznie w takiej formie jak kiedyś) posiadających maksymalnie kilka opcji - przynajmniej w samochodach służących do codziennej eksploatacji. Zdecydowanej większości użytkowników nie potrzeba setek funkcji wątpliwej przydatności, zaś płaski ekran dotykowy jest niewygodny w obsłudze w trakcie jazdy oraz wymaga poświęcenia więcej uwagi. Autor artykułu słusznie zauważa, że obecnie projektanci pchają elektronikę wszędzie gdzie się da tylko dlatego, że
Wg mnie prędzej czy później dojdzie do renesansu prostych interfejsów (niekoniecznie w takiej formie jak kiedyś) posiadających maksymalnie kilka opcji - przynajmniej w samochodach służących do codziennej eksploatacji.
@tytanowy-janusz: Amen! To co teraz obserwujemy to najzwyczajniej w świecie moda czy też wręcz szał/hype na interfejsy dotykowe. Dochodzi do sytuacji w których skrajny przykład - Tesla - montuje gigantyczny 17 calowy dający po oczach tablet zamiast przycisków podczas gdy dawniej SAAB oferował

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 8
@michalkosecki: czy powinienem cie znać?
@michalkosecki: kim ty jestes i czemu wolasz ponad 10tys ludzi na jakies gownotargi
Apple TV Human Interface Guidelines
dzień po konfie i już jest komplet materiałów, a MS od 2-3 lat nie jest w stanie tego zrobić w ten sposób... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#michalkosecki #microsoft #apple #gorzkiezale
dzień po konfie i już jest komplet materiałów, a MS od 2-3 lat nie jest w stanie tego zrobić w ten sposób... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#michalkosecki #microsoft #apple #gorzkiezale
- 1
@michalkosecki: Jakby MS miał takie materiały gotowe, żeby dzień po konfie dać komplet, to przed konferencją wszystko by wyciekło :P
- 1
@D3lt4: może z Chin, ale obecnie jest to dość mocno obwarowane prawnie.
Imigranci: tak, pod warunkiem że będą chcieli walczyć za Polskę
celowo nie wklejam jakiegoś wyimka, coby zmusić do kliknięcia i przeczytania całości - tam jest zawarta definicja Polaka, która jest mi szczególnie bliska.
#michalkosecki #imigranci
celowo nie wklejam jakiegoś wyimka, coby zmusić do kliknięcia i przeczytania całości - tam jest zawarta definicja Polaka, która jest mi szczególnie bliska.
#michalkosecki #imigranci
UX Wannabe
Jeśli ktoś chce zacząć UX, tu może być sensownie. Pani psycholog przebranżawia się w UX designera. :)
#michalkosecki #ux #userexperience
Jeśli ktoś chce zacząć UX, tu może być sensownie. Pani psycholog przebranżawia się w UX designera. :)
#michalkosecki #ux #userexperience
@michalkosecki: Ania Małpa myślę że dopiero na początku swojej drogi ;) Myślę, że się nie obrazi jeśli ma trochę dystansu, tylko taki prztyczek ode mnie (✌ ゚ ∀ ゚)☞
EDIT: Dodałem do kanałów RSS, widzę że jako pierwszy - it's official!
EDIT: Dodałem do kanałów RSS, widzę że jako pierwszy - it's official!
źródło: comment_kWXKvfP62wiG7roZHO9pTMbqUzniPUUw.jpg
Pobierz








Jako że zaczyna mi bardzo poważnie brakować czasu, a pracy nie ubywa, rozważam zatrudnienie od jednego do czterech grafików rocznie na stanowiska juniorskie z celem na regularów. Na początek chcę z Wami omówić proponowany program stażowy.
Pierwszy miesiąc: max trzy osoby, bez wynagrodzenia, własny sprzęt, opłacony Adobe Creative Cloud. Przyjmowanie na podstawie ewentualnych próbek interfejsu i szkiców podczas
@michalkosecki: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_0LhwOyzXGPlt6qw787aMlLYxiZFBUOzi.jpg
Pobierz