simMirki, mam małą rozterkę dot. techniki jazdy. Otóż, jeżdżąc w #lmu w daily na fixedach zwykle przesuwam bardzo mocno balans hamulców na tył. Porsche zyskuje trochę więcej rotacji, jestem zadowolony.
Czasami jednak tył potrafi złapać poślizg i tutaj dzieją się dziwne rzeczy. Gdy staram się wyratować, robię kontrę i ... odruchowo naciskam mocniej na hamulec. Czy to działa? Tak. Jednak wydaje mi się, że poleca się działać gazem, gdy tylne
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@newerty: dzięki! Świetny komentarz. Generalnie zamysł był taki, żeby niskim BB wymusić na tylnej osi większą "nerwowość", co miało dać mi więcej rotacji w zakręcie, kosztem efektywności hamowania. ABS ustawiałem na stosunkowo niskie wartości. Takie pseudo nadsterowne ustawienia ... bez grzebania w ustawieniach. :D

Odpaliłem LMU, ustawiłem wysoki BB+niski ABS. Zrobiłem kilka okrążeń i wyniki testu nie zaskoczyły. Auto hamuje lepiej, skręca gorzej. Jak wspomniałeś - transfer masy przy wytrącaniu
  • Odpowiedz
  • 1
jak już wpadasz w poślizg nie do uratowania, to zawsze, ale to zawsze hamulec w podłogę żeby kogoś innego nie zgarnąć

zmieceniem z planszy niewinnych koleżków.


@kimunyest95: w splitach, w których aktualnie śmigam nie ma niewinnych koleżków.

polecam skręcenie kierownicy w kierunku przeciwnym do kierunku poruszania się pojazdu -
  • Odpowiedz
ja się dziwie że robię 1:16 w bahrainie i tyle trace do innych, a ja mam jakieś asysty powłączane, które same hamują... wyłączyłem i jak ręką odjął, 1:14.2, już takiej przepaści nie ma
#lmu #simracing
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach