via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki wiem,ze jest Bóg i wiem jak i kiedy się modlić ale tego nie robie.


@Hyrieus:
Czasami trudno jest wyrazić słowami co się czuje. I na to jest lekarstwo.

Rz 8:26: "Podobnie też i Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Nie wiemy bowiem, o co i jak należy się modlić, lecz [właśnie] sam Duch wstawia się za [nami) błaganiami, których nie można wyrazić słowem."
  • Odpowiedz
@MEGATOMEK: słyszałem opinię, i chyba się z nią zgadzam, że naprawdę wierzącym stajesz się dopiero po kryzysie wiary.
Dobrze żeby młodzież była wychowana w wartościach katolickich, ale często i ta wiara jest mechaniczna i wyuczona, bez odpowiedniej głębi.

To znaczy, na pewno chodziłeś co niedziela do kościoła, spowiadałeś się, modliłeś się. Ale czy naprawdę wierzyłeś? Czy raczej wykonywałeś tylko wyuczone z dzieciństwa czynności?

Pytam, nie po to żeby być złośliwym, tylko
  • Odpowiedz
Odkrycia archeologiczne w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych w Pszczynie (FILM) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5990381/odkrycia-archeologiczne-w-podziemiach-kosciola-wszystkich-swietych-w-pszczynie/

W sumie 21 datowanych na XIII/XIV wiek miejsc pochówków oraz wcześniejsze ślady osady mieszkalnej z pozostałościami rzemieślniczych dymarek odkryto podczas badań archeologicznych w podziemiach kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie (Śląskie).

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał
Zwiadowca_Historii - Odkrycia archeologiczne w podziemiach kościoła Wszystkich Święty...

źródło: comment_1615027487kRcaGkaB4tsVnsFxLgVHdf.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Kielonek: Tak naprawdę to jest różnie, kopaliśmy cmentarzysko słowiańskie które odkryłem z XI wieku. Niektóre szkielety były praktycznie kompletne, w innych zachowały się tylko czaszki albo ich fragmenty. Wszystko zależy od warunków glebowych, roślinności itd. Po jakimś czasie zauważyłem np. że w jamach grobowych jest nawet 10x większe zagęszczenie korzeni i roślinności niż obok. Co za tym idzie rozkładając się jesteśmy dobrym nawozem, wszystko zależy też co za roślinność czy
ZwiadowcaHistorii - @PanKielonek: Tak naprawdę to jest różnie, kopaliśmy cmentarzysko...
  • Odpowiedz