@Zopyross: ciekawe:

Ps 19:1-2 UBG
(1) <Przewodnikowi chóru. Psalm Dawida.> Niebiosa głoszą chwałę Boga, a firmament obwieszcza dzieło jego rąk.
(2) Dzień dniowi opowiada słowo, a noc nocy oznajmia wiedzę.

Ciekawe na ile to było powszechne, a na ile z rzeczywistego zwrócenia się do Boga. Ale to dowiemy się na koniec.
  • Odpowiedz
  • 1
nazywanie Brauna brutalnym SS-manem jest nadużyciem


@Diamond-kun: Nie jest, osobiście wybierał więźniów do powieszenia w swoich fabrykach, wiedział o wszystkim co się działo, również w obozach pracy dla francuskich jeńców
  • Odpowiedz
Pięknie zdobiona antyczna szklana misa ze starogreckim napisem

Pięknie zdobiona antyczna szklana misa ze starogreckim napisem: "Pij, aby żyć wiecznie, przez wiele lat". Obiekt został odkryty na rzymskim cmentarzysku z IV wieku n.e. w Słowenii. Artefakt ten znajduje się obecnie w Muzeum Miejskim w Lublanie (Słowenia).

https://imperiumromanum.pl/ciekawostka/pieknie-zdobiona-antyczna-szklana-misa-ze-starogreckim-napisem/

#
IMPERIUMROMANUM - Pięknie zdobiona antyczna szklana misa ze starogreckim napisem

Pię...

źródło: Pięknie zdobiona antyczna szklana misa ze starogreckim napisem

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Znalezisko - "W każdej chwili mogę zginąć z ręki zbrodniarza lub idioty" - mawiał Hitler (https://wykop.pl/link/7783357/w-kazdej-chwili-moge-zginac-z-reki-zbrodniarza-lub-idioty-mawial-hitler)

"(...)Historycy szacują, że w ciągu kilku lat przeciwnicy Führera ponad 40 razy podjęli próbę przeprowadzenia zamachu na jego życie, a blisko dwadzieścia z nich można uznać za istotne. W przypadku Elsera było naprawdę blisko.(...)"

[...] Więcej jest w linku znaleziska.
Histmag - Znalezisko - "W każdej chwili mogę zginąć z ręki zbrodniarza lub idioty" - ...

źródło: georg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, planuję wypad samochodem z dziewczyną na urlop do czech, lubimy zwiedzać miasta z bogatą historią i piękną starówką. Byliśmy już w Malborku, Toruniu i Gdańsku, czechami zainteresowałem się poprzez słuchanie trylogii husyckiej. Myślę o Pradze, potem Kutnej Horze i w drodze powrotnej Adršpašské skalne miasto, myślę że to optymalny szlak. Czy ktoś z was odbywał taką podróż? Czy przyswojenie atrakcji będzie łatwe dla obcokrajowca oraz czy koszta takiej wycieczki nie będą
Patol0g - Cześć, planuję wypad samochodem z dziewczyną na urlop do czech, lubimy zwie...

źródło: 6583

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patol0g: Zacznę od końca. Skalne miasto - nie potrzebujesz języka. Kutna Hora, zakładam że będziesz chodził po mieście i oglądał zabytki. Jak znasz ang to większoć opisów jest cz/eng/de. Praga tak samo.
Co do komunikacji z miejscowymi, wystarczy odrobina ang i sie dogadasz.
Jeżeli nigdy nie byłeś w Pradze to spoko jedź, tylko musisz się liczyć z dzikimi tłumami ludzi.
kudyznudy cz - polecam stronę, wybierasz gdzie jedziesz a to
  • Odpowiedz