#gsm #serwisgsm #android #xperia #sony

Co jeszcze może być z-----e w telefonie Sony Xperia Z5 skoro po wymianie czujki i przywróceniu do ustawień fabrycznych nadal nie działa czujnik zbliżeniowy tj. podczas wykonywania połączenia jest zawsze czarny ekran i nie da się nic nacisnąć?
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unnamed89 są one strasznie blisko siebie, często właśnie mają na sobie taką gumkę, która je jakby rozdziela. I zapewnia odległość odpowiednią od szyby.

@resuf jak mi przypomnisz po 18 to sprawdzę ci czy tam jest ta gumka o której mówiłem czy inaczej jest to rozwiązane. Może dali za grubą uszczelkę. Opcji w sumie jest par, Ale test, który zrobiłeś pokazuje, że to nie problem czujnika, tylko coś jest źle poskładane.
  • Odpowiedz
@resuf po mojemu jest źle zamontowany. Np ja miałem to samo, w xperii Z, parę lat temu. Powodem było źle docięte szkło. Ale jak nie masz szkła, to może faktycznie chodzi o tą gumeczkę, co kolega wyżej pisał. Jak wymieniłeś czujnik gdzieś w serwisie, to idź im to oddaj, niech poprawią. Inne wyjścia widzę takie:
Kalibracja (o ile w ogóle jest coś takiego mozliwe)
Wyłączenie czujnika
Na te i wiele innych
  • Odpowiedz
Cześć. Mam abonament w PLAY na 3 numery "SIM FORMUŁA KOMFORT Unlimited dla Firm". Kończy się umowa i chciałbym ją przedłużyć z 2 nowymi telefonami (3 kupiony więc sama karta sim). Chcę wziąć iPhone 7 128GB i iPhone 7 32GB lub jakiegoś Galaxy(nie znam sie bo apple funboy ( ͡ ͜ʖ ͡) ). Jaką drogą najkorzystniej przedłuża się umowę, przez internet, przez telefon tzn. Konsultant Klienta Play,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam! Dzisiaj mój #nexus5x sobie działał i nagle przy ok. 30% baterii się wyłączył... Niestety, już nie dało się go w żaden sposób włączyć, od dwóch godzin jest w ładowarce i wciąż nic. Dodam, że ostatnio bateria dość słabo trzymała, a na mrozie już w ogóle świrowała (60% baterii, a przy włączonym aparacie i wyjściu na mróz w ciągu chwili nagle piękne 0% i "Wyłączanie telefonu...").
Czy to może być
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jakiej sieci warto brać umowę duo? (2 numery)
Aktualnie mamy jeden prepaid + abo + rata za tel.
Oba numery w #play i jesteśmy zadowoleni, ale nie wykluczamy zmiany sieci.
Umowa - 2x 24mc.

Jakie telefony warto wybrać? Interesuje nas coś ze średniej półki na #android fajnie będzie jak bateria przy normalnym korzystaniu wytrzyma +1,5 dnia.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje sie ktos z #wroclaw czy w szpitalu na Kamienskiego jest ogolnodostepne wifi?
a jezeli nie to w jakiej sieci #gsm dostane pakiet z prawdziwie nielimitowanym internetem?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TresDeliquentes: wszystko jedno, ja zawsze kupuję od Chińczyka na Aliexpress i różnicy nie dostrzegam między uber profesjonalnym 3mk a chińszczyzną. Inaczej jest już z etui, u majfrenda dostaniesz za dolara etui z nadlewami, niedopasowane, grube.
  • Odpowiedz
Publikujemy szczegółowy opis ataku, który dotknął wczoraj taty Mirka @Igomi wraz z poradami, co robić jak żyć żeby Was to nie spotkało.

https://niebezpiecznik.pl/post/przestepcy-przekierowali-mu-telefon-i-okradli-konto-w-banku/

TL,DR: Klient T-Mobile został okradziony, bo ktoś przekierował jego numer na inny przez infolinię - wystarczyło podać PESEL i nazwisko klienta (!!!). Potem przestępca spiął apkę mobilną mBanku z kontem ofiary podając znów PESEL plus nazwisko panieńskie matki. Co ciekawe, spięcie apki nie wymaga podania kodu SMS, a jedynie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jakiego operatora komórkowego polecacie? Obecnie mam play, pakiet z internetem za jakieś 60zł i internetu nie wystarcza i chciałbym obniżyć koszty

Założenia takie:
- rozmowy 60-90min / mc (może być unlimited)
- smsów mało wysyłam więc mogą być wszystkie płatne
- dużo internetu, np 50-100GB LTE (z 10-20 nawet nie podchodź bo tyle social media, spotify i chwila używania z laptopa schodzi), a najlepiej unlimited bo neostrada na adsl to porażka a FFTH nie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rmx2: jakbym miał firmę to bym się nie przejmował tylko wrzucił w koszty i nie pisał takich postów.
@Szyn44: nie mówię, że koniecznie no limit. Dużo i żeby zejść z kosztami do 45-50zł
  • Odpowiedz
@Patryk: za przeniesienie numeru do Orange na kartę dostaniesz no limit i 35GB z rosnącymi 1GB co odnowienie pakietu no i bonusy za doładowania. Jeśli chodzi o ofertę internetu to Orange ma naprawdę dobrą ofertę
  • Odpowiedz
no to mnie orange wyruchało...
Przedłużam umowę - słucham godzinę gadaniny konsultanta, rozmowa jest w pliku mp3.
przychodzi umowa, podpisana (na 3 numery! + 1 telefon)
konsultant powiedział telefon 16zł przez 24 miesiące rata. A na umowie co jest? rata przez 36 miesięcy...
Próbuję wyprostować sprawę - nie da się, jak coś mi się nie podoba to mogę jedynie odstąpić od umowy.

Nie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gsm #njumobile #a2mobile #orange
Mirki, babcia dostała takiego sms od normalnego 9 cyfrowego numeru. Problem w tym że jest w a2mobile, a nie nju mobile

Jesli nadal chcesz korzystac z tego numeru telefonu doladuj konto albo wyslij w ciagu 24h SMSa o tresci TAK pod nr 80608. Jesli rezygnujesz z numeru, wyslij NIE

oto tymczasowe hasło do wpisania na stronie www.njumobile.pl
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Plus zainstaluje wam aplikację, którą zdalnie będzie mógł kontrolować Wasz telefon, jeśli kupujecie go na raty. Orange rozważa podobne działania. T-Mobile też coś robi przy zakupie na raty, ale "ze względów bezpieczeństwa" nie chce powiedzieć co. Co gorsza, nawet jak nie chcecie kupować telefonu od operatora, to powinniście uważać, bo ten problem może Was dotknąć przy zakupach na Allegro, w komisie lub na OLX. Ci co rat nie spłacają, wystawiają (jeszcze
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są jakieś tanie pakiety internetowe bez limitu czasowego, albo przynajmniej na rok? Widzę, że Virgin mobile daje jakiś darmowy starter z 10 GB, ale nie widzę na ile. Potrzebny mi internet służący w 90% jako backup do stacjonarnego łącza, zużycie szacuje na mniej niż 1 GB rocznie.
#operatorzykomorkowi #telefony #internet #internetmobilny #gsm
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach