• 3
@Polinik To już mogli zbudować w zasadzie te sześć linii tramwajowych. Jak śmierdziało tak by smierdziało, bo i tak śmierdzi, a może ludzie z tych zasmrodzonych dzielnic południowo -zachodniego Gdańska nie musieliby z powodu braku jakiejkolwiek sensownej komunikacji tam, kisić się w korkach na tych wąskich, nierozplanowanych uliczkach. Więc parafrazując klasyka. Być może nie ma tam komunikacji, szkół, szpitali, przedszkoli, żłobków, chodników, parków, stoisz godzinę w korku, ale przynajmniej śmierdzi :-)
  • Odpowiedz
  • 4
@Polinik Pamiętam tę część miasta jeszcze jako pola, łąki, działki, gospodarstwa, lasy i poligony, potem to były głębokie przedmieścia, tak teraz jadąc tamtędy czasem, raczej przelotowo, stwierdzam, że to jednak staje się podobnie zabudowane jak to co zawsze dla mnie było miastem, czyli Przymorze, Zaspa, Oliwa, Wrzeszcz. Nie mogę uwierzyć w nieudolność władz tego miasta do chociażby chęci poprawy warunków życiowych ludzi, ktorzy tam mieszkają. Przecież to jest jawny sabotaż, no
  • Odpowiedz
#trojmiasto #gdansk #nieruchomosci #kiciochpyta

Mirki, jaką dzielnicę w Gdańsku polecacie?
Przeglądałem mieszkania do 450k, dwa pokoje, 40m^2 mi starczy. Możliwie wysokie piętra w wieżowcach bo lubię ładne widoki. Nie zależy mi na bliskości do morza ale do rzeki już tak.
Lubię mieć blisko do centrum żeby gdzieś wyskoczyć i najlepiej przystanki autobusowe i tramwajowe pod nosem.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
i cyk znowu wypełzają szmaciarze wrzucający ogłoszenia najmu pokokojów, ale rzadający od ciebie zanim Ci cokolwiek pokażą, 400 zł z rzekomym dostepem do ichniej bazy na miesiąc. Z tego co widze przestali wrzucac te same foty od 10 lat, teraz jak juz nie wrzucają w ogóle.... xD
Jak nazwałem ich przez teleon oszutami to sie gosc spieniłze on tu ciezko pracuje, musi pojechac rano, zrobic zdjecia i wstawic na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sha4ky: Niestety tylko sprzedawałem elektryka jak mieszkałem w Norwegi i kupił go ktoś z Polski na eksport. Teraz pewnie śmiga gdzieś na Śląsku.
  • Odpowiedz
no, pada deszcz w najbardziej deszczowym miesiacu w naszym kraju, po blisko 2 miesiacach suszy. Lewaki znów kłamały
  • Odpowiedz
Rozglądam się za pierścionkiem zaręczynowym - w sklepie #auroria w tym samym budżecie dostanę 0.05cat większy kamień niż u starego złotnika w kamienicy. Czy te sklepy typu #auroria #aclari #savicki są godne zaufania, czy to takie hm i zara wsrod bizuterii? Szczerze to myslalem, ze taki lokalsowy jubiler bedzie tanszy... Polecacie jakiegos zlotnika w #gdansk ? #zlotnik #jubiler
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smutny_prencik: i jak Mirku kupiłeś coś? Też się rozglądam i różnica między lokalnym, a tą aurorią jest znacząca. Też mnie to dziwi, więc może masz już jakaś opinię.
  • Odpowiedz
#gdansk Mam prośbę do lokalnych z trójmiasta. Wysiadam na Gdańsk Główny o 13:06 i chcę wsiąść o 13:13 w SKM. Możecie podpowiedzieć, gdzie trzeba iść do SKM? Czasu niewiele na szukanie po dworcu...
Arw165 - #gdansk Mam prośbę do lokalnych z trójmiasta. Wysiadam na Gdańsk Główny o 13...

źródło: ggg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arw165: W Gdańsku Głównym peronami dalekobieżnymi (IC/EIP/itd.) są perony 1 i 2, a SKM odjeżdża z peronów 3 i 4. W tunelu przed schodami na nie powinny być wyświetlacze z odjeżdżającymi pociągami - a przynajmniej kiedyś były, dawno tam nie byłem.

Z peronów 1 i 2 idą dwa tunele i tylko z jednego da się dojść na perony SKM. Drugi prowadzi do budynku dworca - ale on chyba nadal jest
Hirunkan - @Arw165: W Gdańsku Głównym peronami dalekobieżnymi (IC/EIP/itd.) są perony...

źródło: 2376809-Przez-najblizsze-dwa-miesiace-nie-da-sie-dojsc-do-peronow-dalekobieznych-tunelem-bezposrednio-z-budynku-dworca__c_0_750_1290_856

Pobierz
  • Odpowiedz
@DiMaria: jak to zwykle bywa dzielnica kontrastów - niby wszystko blisko, są fajne małe domki ale i blokowiska, z drugiej strony małe i ciasne ulice ze sporym ruchem, mało zieleni. Szkoła z basenem i siłką, Carrefour i inne usługi w zasięgu na plus. Mi zawsze się kojarzy jako nienaturalne zbita i ciasna architektonicznie.
  • Odpowiedz