#epapieros #epapierosy

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę - z góry wybaczcie za, jakby nie patrzeć, laickie pytania.

Mam evica z baterią Sony VTC5 i póki co znalazłem swojego sweet spota na dotychczasową grzałkę ~0,4 ohma, czyli 38W. Przy dosyć częstym kurzeniu na tej mocy bateria wytrzymuje mi ok. 8 godzin. Jest to kiepski wynik w porównaniu z batką od iJusta, na której jechałem prawie dwie doby bez konieczności podpinania, a
@Waspin: Ciągle trzeba to tłumaczyć. Na urządzeniach elektronicznych oporność nie gra pierwszych skrzypiec. Tam główną rolę odgrywa powierzchnia odparowywania. Jeśli chodzi o smak to jeszcze dużą rolę ma wielkość komory, drip tip, air flow. @vgf_: Jak msz jeszcze tego linka z vapingunderground to podrzuć, bo ja coś teraz znaleźć nie mogę(odnośnie sub ohm).
Siemka. Dziś doszła do mnie paczka z E-Dymu z Evic vtc Mini a do tego https://e-dym.pl/nowosci/1646-akumulator-18650-lg-hg2-3000mah.html Gdy włożyłem aku pokazywało, że jest naładowany do połowy co mnie nie zdziwiło w końcu prosto ze sklepu. Niestety rozładował się do końca w ciągu mniej niż 1h wapowania na 30W na oporności 0.3ohm. Właśnie ładuję aku ale powiedzcie mi, że po naładowaniu wytrzyma więcej niż 2-3h wapowania. Jak długo da radę cisnąć na tym aku
@MrEmsik: No worries, jak załadujesz do pełna to już będzie co innego. Dodatkowo ten wyświetlacz w vtc mini jako pokazuje połowę, to już jest mało - to trochę jak stare nokie - na wszystkie kreski były naładowane 80% czasu a potem im szło błyskawicznie w dół. Pamiętaj, że jak ogniwo miga, że jest puste, rozładowujesz je tylko w ~50% Jak nie obciążasz go mocno to z pół godziny na "pustym" jeszcze
@SScherzo:
@Muk_Use_Acid: dlatego, że są po prostu bardzo mało wydajne, niestety bardzo awaryjne, potrzeba używać w nich liquidu o szalonych stężeniach nikotyny (uczestnicy dyskusji padliby, gdyby wyczytali, że używam 1,5mg/ml a nie 24mg), totalnie nie oddają ani krztyny smaku i jak na swoją jakość są potwornie drogie. Oczywiście, że da się na nich rzucić palenie, ale mało komu się to udaje. Sam próbowałem i niestety - na nowym sprzęcie za
@Muk_Use_Acid: a jak będziesz chciał kupić spinnera to kup w Esmokingworld, na edymie kosztuje 80zł, w ESW 99zł, ale z nich schodzi farba, z każdego i to po miesiącu max. a schodząca farba nadaje się jako reklamacja w ESW i takim sposobem masz sprzęt, który wymienisz z 2-3razy w ciągu 6msc gwarancji.
Tak się zastanawiam. Jest płyn do epapierosów który nie #!$%@?? Wszystkie płyny do epapierosów jebią jakimiś malinami połączonymi z argeńtyńską papają czy innym afrykańskim miodem. To jakiś konkurs na to który płyn bardziej #!$%@?? Czasami się zdarza, że coś pachnie okej, ale najczęściej zauważyłem że osoby wapujące (tak to się chyba nazywa) wybierają najbardziej jebiące płyny specjalnie aby ludzie zauważyli że oni "palą" epapierosa.

Nie ma płynu bezwonnego?
#epapieros #epapierosy
@softenik: No właśnie tu jest problem. Gimbusy potrafią wapować dosłownie wszędzie - w komunikacji, kinie, kiblu, sklepie (tylko pewnie przed starymi jakoś nie). Mnie to denerwuje, bo wiem, że państwo ten problem ureguluje za nich i dopier*li nam jakieś miłe przepiski przy okazji. Na palenie wydawałem 30zł/dobę, wapuję za 5zł i do tego schodze z nikotyną. Średnio mi się chce znów płacić majątek.
Cholera, uczepiłem się tego EF jak rzep do psiego ogona, ale trzeci aromat od nich i kolejny strzał w dziesiątkę. Leżakowane kilka dni przy kaloryferze Chocoberry - coś wspaniałego. Może nie idealnie truskawka w czekoladzie, ale smakuje jak te piernikowe serduszka z nadzieniem truskawkowym - cudo. :D Szczerze mogę polecić. Druga partia będzie o wiele lepiej 'odleżakowana', więc spodziewam się małych fajerwerków za kilka tygodni. :)
#mojliquid #epapieros
@Waspin:
https://m.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/1xr49a/heat_steeping_and_nicotine_degradation_lab/
~17% straty wejsciowego stezenia. z drugiej strony - przy stezeniu 6mg/1ml to tylko 1mg/1ml mniej. jak ktos kreci 18mg/1ml to moze bolec; ale zakladajac, ze reakcja maillarda faktycznie jest czescia procesu 'starzenia' sie lq, to nizsza temperatura wydluzy czas potrzebny do uzyskania finalnej kompozycji smakowej/zapachowej. czyli lq bedzie stal dluzej, nikotyna bedzie miala dluzej kontakt z powietrzem (chocby tym miedzy powierzchnia lq, a zakretka), wiec wiecej sie jej utleni.
@Waspin: lubie rytualy i przesady. dodaja magii calemu tematowi i zniechecaja ludzi do grzebania w tym, w czym niekoniecznie powinni. ;-) problem z podejsciem naukowym jest taki, ze grzebanie w chemii epapierosow wymaga drogiego sprzetu, sporo kasy (nikotyna jest droga), duzo ostroznosci (nikotyna zabija), wyszkolonego personelu i... checi. chinczycy maja kase i sprzet, peronel tez pewnie na miejscu by znalezli, ale zasadniczo maja kwestie bezpieczenstwa w zadzie (szczegolnie diy); amerykanie z
@ogrod87: beka z podludzi, ktorzy:
jezdza autobusami, mysla ze sa eko-cool;
chodza do kina na przeplacane seanse z 30minutowymi reklamami i #!$%@? dubbingiem;
pracuja w miejscach w ktorych wspolpracownicy nie szanuja ich zdania i vapuja mimo sprzeciwu (chyba, ze jestes #!$%@? i nie wokalizujesz swoich problemow);
... a do tego jeszcze maja bol dupska o zapachy.
kup sobie wlasny srodek lokomocji, dobry telewizor z dobrym systemem dzwieku i zmien prace na
#epapieros #epapierosy

Cytowany tekst...

10 x UD Coils (Kanthal A1 24AGW (0.5mm), 0.5Ω )
10 x UD Coils (Kanthal A1 26AGW (0.4mm), 1.2Ω)
10 x UD Coils (Kanthal A1 26AGW (0.4mm), 1.0Ω)
10 x UD Coils (Kanthal A1 30AGW*4 quad-twisted, 0.5Ω)
10 x UD Coils (Kanthal A1 28AGW*2 double-twisted, 0.5Ω)
10 x UD Coils (Kanthal A1 26AGW*2 double-twisted, 0.5Ω)
10 x UD Coils (Kanthal A1 26AGW+32AGW clapton coil, 0.6Ω)

Z edymu zestaw
Przyszedł mi dzisiaj cuboid z edymu i jednak jest dla mnie za duży. Nie używany, stan jak nowy, gwarancja w edymie od wczoraj.

Ktoś chętny w cenie 159 zł? Ewentualnie za 6 zł więcej wysyłka do paczkomatu albo kurier.

Nie zejdę bardziej z ceny, bo mogę go po prostu odesłać do edymu i zwrócą kasę bez problemu. Może ktoś po prostu będzie chętny?

#epapieros #epapierosy
@reborn: na scottish wick to tak co 6~8 wdechow, wiec nie tak co chwile. jak juz bardzo mi sie nie chce bawic w zalewanie/wiem ze nie bede mial jak, to zephyrus, albo aromamizer. mimo to - smak i feeling rda > smak i feeling najlepszego tanka. przynajmniej moim zdaniem.