Hej dziadkowie chcą wymienić, piec węglowy i centralne. Teraz pytanie jakie źródło ciepła:
piec z podajnikiem na ekogroszek
piec dwufunkcyjny kondensacyjny
czy pompa ciepła

Jeśli chodzi o fotowoltaikę, zakładali dwa lata temu. Produkcja nie wystarcza na użytek własny, co gorsza nie odbiera im 40% energii, bo co drugi dom ma fotowoltaikę. Są podpisani na starych zasadach.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: PV i pompa ciepła spoko, i tak ja kwyżej da się rozbudować. Grube rury ok, ale kaloryfery słabo. Zeby było efektywnie musi być niska temp zasilania. trzeba też dobra pompe ciepła wybrac bo różne są, jedne działają na sprężarce do -20 inne do -25, jednym moc na sprężarce spada bardzo i juz przy -7 będzie połowa mocy, inne utrzymuj moc nominalną do -15. Temat rzeka i osoba która nie
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy mógłby mi ktoś pomóc zinterpretować świadectwo energetyczne mieszkania w ocieplonym bloku z wielkiej płyty z połowy lat osiemdziesiątych? #nieruchomosci #budownictwo #energetyka #mieszkanie
Współczynnik przenikania ciepła przegrody U:
Okno zewnętrzne i drzwi balkonowe PCV- wymagany 0.90, uzyskany 0.90
Strop międzykondygnacyjny 20 cm- wymagany 0.00, uzyskany 0.25
Ściana wewnętrzna 14 cm- wymagany 0.00, uzyskany 0.95
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jakim miesiącu macie najwyższe zużycie prądu? Tak patrzę na rachunek i ponad 300kWh w listopadzie w porównaniu do 120 w grudniu wygląda dziwnie i u rodziców i i siostry jest tak samo. Też tak macie? #energetyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach