Czy mógłby mi ktoś pomóc zinterpretować świadectwo energetyczne mieszkania w ocieplonym bloku z wielkiej płyty z połowy lat osiemdziesiątych? #nieruchomosci #budownictwo #energetyka #mieszkanie
Współczynnik przenikania ciepła przegrody U:
Okno zewnętrzne i drzwi balkonowe PCV- wymagany 0.90, uzyskany 0.90
Strop międzykondygnacyjny 20 cm- wymagany 0.00, uzyskany 0.25
Ściana wewnętrzna 14 cm- wymagany 0.00, uzyskany 0.95




















piec z podajnikiem na ekogroszek
piec dwufunkcyjny kondensacyjny
czy pompa ciepła
Jeśli chodzi o fotowoltaikę, zakładali dwa lata temu. Produkcja nie wystarcza na użytek własny, co gorsza nie odbiera im 40% energii, bo co drugi dom ma fotowoltaikę. Są podpisani na starych zasadach.