JPRD, właśnie odbyłem telefoniczną dość nerwową dyskusję z kupującym, który nie ogarnia różnicy między polem przekroju przewodu a średnicą przewodu. Kupił ode mnie kilkadziesiąt metrów kabla 3x2,5mm2 i teraz ma pretensje, że on zmierzył suwmiarką i kabel nie ma 2,5 a jedynie 1,5mm. Usiłowałem tłumaczyć, ale nie szło, gość twierdził, że on na elektryce się dobrze zna, a pierwszy raz takie coś słyszy i jego już nie pierwszy raz na kablach chcieli
@kptant: Dodam, że ta zasada (10 A =1 mm^2) działa w elektryce domowej, gdzie przekroje są zazwyczaj do 2,5 mm^2. Zależność nie jest liniowa i dla większych przekrojów warto zapoznać się z katalogiem producenta.
@kptant: jasne szefie :D Tak z ciekawości, przy doborze przewodów w energetyce też to wygląda jak na studiach, tzn. liczycie to w miarę dokładnie (ewentualnie zamawiacie jakieś nietypowe rozmiary przewodów), czy korzystacie z gotowych tablic od producentów?
Witajce z przyczyn technicznych wpis tym razem publikowany już dzisiaj. Typować jednakże jak zwykle można do 13.30 w niedzielę :) Zaczynamy weekend na Redbull Ringu w Austrii! Jest to teoretycznie 10/20 rund, a więc równo połowa sezonu! Wszystkim typującym życzymy powodzenia! Zapraszamy również na naszego discorda, gdzie wspólnie komentujemy wyścigi i nietylko
Cześć, przed nami kolejna runda zmagań motocyklowych mistrzostw świata. W ten weekend chłopaki upalają na TT Assen, jest to 8 runda i ostatnia przed przerwą wakacyjną. Zapraszamy wszystkich obecnych typerów i nowych użytkowników do zabawy!
ponownie przypominamy o naszym serwerze discordowym
Runda 5 - Le Mans
Zapraszamy do typowania (⌐ ͡■ ͜
1. Martin
2. Bagnaia
3. Bastianini
4. Acosta
5. M. Marquez