Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
feegloo

feegloo

Dołączył 5 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8739
  • Znaleziska 223
  • Mikroblog 8516
  • Obserwujący 13
  • Obserwowane 0
Moksza_Sroksza
Moksza_Sroksza
19.06.2022, 15:07:59 via iOS
  • 0
Pytanie do braci łysiaków.

Stosuje już duta z finem i minoxa od prawie 7 miechow .

Efekty są średnie włosy nie wypadają, odrost i silniejsze ciemniejsze włosy są, ale przerzedzenie na koronie jest zbyt zaawansowane aby przykryć.
Widzę ze jest jeszcze jeden lek na receptę na łysienie alpicort e.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 19.06.2022, 15:31:49
  • 1
@benkenobi1111: nie stosowałem Alpicort E

To lek przeznaczony dla kobiet.

Ma w składzie prednizolon - kortykosteroid średniej mocy o działaniu przeciwzapalnym, co jest kolejną zmienną w walce z łysieniem. W skrócie, może to dać dodatkowy
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 19.06.2022, 22:21:41
  • 2
@feegloo: z tego co doczytałem, to Alpicort E jest również przeznaczony dla mężczyzn, może to być ciekawy dodatek
  • Odpowiedz
A.....i
A.....i
konto usunięte 19.06.2022, 15:46:03
  • 1
Mircy,
czy którykolwiek z Was próbował zastąpić minoxa olejkiem rozmarynowym? Pytam z ciekawości bo sam od października próbuje walczyć z łysieniem i odrostem włosów wszystkimi metodami tylko nie finasterydem/dutasterydem i minoxidilem.

#lysienie #minox #zakola #finasteryd #wlosy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 19.06.2022, 18:41:17
  • 0
@tymyky: 25mg / 100ml = 0,025 %

Fin mnie zniszczył i chce spróbować topicala.


też będziesz miał uboki, tylko mniejsze. Lepiej spróbować dutasteryd
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 19.06.2022, 15:44:34
  • 5
#lysienie #zakola #wlosy
feegloo - #lysienie #zakola #wlosy

źródło: comment_1655653472iv2ga3rT9bNAnOTm6hWwx4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

st00ley
st00ley
19.06.2022, 07:51:52
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 19.06.2022, 12:36:58
  • 7
Nieprzypadkowo sojaki z rozdziawionymi ustami na memie to łysi z brodami.

U niektórych ludzi odpala się potrzeba nadkompensacji utraty włosów i stają się takimi atencyjnymi klaunami - dynamiczniakami.

Sypią żartami z rękawa, tańczą salsę, ciągle coś robią. Dla różowych to darmowa atrakcja więc niby cieszą się i komplementują, a jak przychodzi co do czego to taki gość jest wiecznie sam. Znam takiego typa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
benkenobi1111
benkenobi1111
19.06.2022, 12:28:29 via iOS
  • 8
Wrzucam linie po przeszczepie, możecie oceniać mirasy z chęcią poslucham ( ͡° ʖ̯ ͡°) (#pokazmorde jeszcze nie robię xD)

#lysienie #zakola
benkenobi1111 - Wrzucam linie po przeszczepie, możecie oceniać mirasy z chęcią posluc...

źródło: comment_1655641708WpnaKbI9NpvLdtIXa9ZUgk.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 19.06.2022, 12:31:52
  • 3
@benkenobi1111: wygląda bardzo naturalnie, bez murzyńskiej kreski plus nieregularności na linii włosów

Najlepiej wrzucąć zdjęcie z cenzurą gdzie widać całe czoło, ale zakładam że spoko
  • Odpowiedz
Chodtok
Chodtok
15.06.2022, 16:37:17
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 15.06.2022, 16:56:29
  • 1
@Chodtok: baby hair może wyrosnąć normalny, może wyrosnąć zminiaturyzowany (przeważnie)

Odróżnić od natywnych włosów można jedynie na podstawie zdjęć

Przeważnie wystymulowany baby hair na linii włosów wyrasta zminiaturyzowany i się zatrzymuje, albo wypada i wyrasta kolejny, lub nie xd
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 15.06.2022, 17:17:20
  • 2
@Chodtok: ja robię zdjęcia progresu i wtedy po odgadnięciu włosów widać nowe baby hair

W łysieniu androgenowym wlos po przejściu cyklu anagen-katagen-telogen wyrasta mniejszy i słabszy, bo mieszek włosowy pomiędzy cyklami ulega degradacji (miniaturyzacji). Więc kolejny włos ma krótszy anagen (nie rośnie tak długi) i cykl się powtarza aż do zaniku włosa. Jak wystymulujesz taki "meszek", to tak jakbyś cofnął go parę cykli do tyłu i wyrasta zminiaturyzowany

Natomiast można też tracić
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 15.06.2022, 17:25:56
  • 1
@Chodtok: no fin oczywiście jako podstawa

Tretynoina 0,025% do kupienia na olx albo z zagranicznych aptek. Latanoprost musi mieć faktycznie 20x większe stężenie niż używany w kroplach do oczu, ja używam 0,1% - były badania że działa. Ale to droższa zabawa
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 15.06.2022, 18:12:57
  • 0
@benkenobi1111: latanoprost i bimatoprost to bardzo podobne związki chemiczne (jest jeszcze parę innych kończących się na "prost"), tzw analogi prostaglandyn

W skrócie, działają podobnie jak minox bo obniżają ciśnienie i zwiększają dopływ krwi, ale mają inny mechanizm działania. Z tego co researchowałem, to latanoprost ma więcej badań że może odwrócić miniaturyzację (vellus hair => terminal hair).

Natomiast bimatoprost i latanaprost jako dodatek przepisywany przez dermatologów do wcierek ma za niskie
feegloo - @benkenobi1111: latanoprost i bimatoprost to bardzo podobne związki chemicz...

źródło: comment_1655316775FUsRmMtT3a9Rjfv1R3zRsZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 15.06.2022, 18:20:53
  • 1
@Chodtok: tretynoinę używałem w formie:

a) krem na noc
b) żel rozpuszczony we wcierce
c) gotowa wcierka z tretynoiną np. z Farmacia Andorra
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 15.06.2022, 18:25:05
  • 1
@Chodtok: np. lekarze przepisują topical fina jako lek recepturowy i apteka to robi

I dodatkowo przepisują gotowe krople z Bimatoprostem, np. Lumigan 0,03% i mówią "wlej sobie pan do wcierki". Wiec trzeba by dostać od dermatologa receptę na lek robiony z -prostem w odpowiednim steżeniu, ale nie słyszałem o tym żeby jakaś p0lska apteka to robiła. Trzeba mieć odpowiedni rozpuszczalnik do tego, raczej nie zwykły etanol

A przepisują na pałę
  • Odpowiedz
icelandsoul666
icelandsoul666
14.06.2022, 11:09:29 via iOS
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 14.06.2022, 17:44:34
  • 0
#zakola


@icelandsoul666: czyżby "looksmaxxing" just shave it bro i zapuszczanie brody ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
stasiek459
stasiek459
stasiek459
10.06.2022, 08:02:17
  • 0
Siema mirki chciałem się zapytać jaki jest bezpieczny okres odstawienia minoxa. Trochę się martwię bo zauważyłem u siebie podwyższony puls( mieści się on w normie, ale przed minoxem miałem 70/75 a teraz wynosi on 85/90). Chciałem odstawić go na kilka dni i zobaczyć czy puls spadnie, ale nie wiem jaki jest bezpieczny okres żeby nie pogorszyć efektów. #finasteryd
#minoxidil #zakola #lysienie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 10.06.2022, 08:13:59
  • 0
@stasiek459: na HairLossShow mówili że bezpieczne jest max 2 tygodnie

Aczkolwiek kiedyś odstawiłem na tydzień i miałem lekkie wypadanie z miesiąc później - może to przypadek, ale tak 10 dni wydaje się maxem
  • Odpowiedz
anon_zwykly
anon_zwykly
06.06.2022, 21:51:34
  • 0
Swędzi bania i jest łupież...

3 dzień #minoxidil
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 08.06.2022, 17:14:30
  • 1
@anon_zwykly: swędzenie - prawdopodobnie masz uczulenie na glikol propylenowy, a białe płatki przypominające łupież to wysuszona skóra od etanolu
  • Odpowiedz
AnonimoweMirkoWyznania
AnonimoweMirkoWyznania
08.06.2022, 08:02:26 via AMWv2
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 08.06.2022, 11:23:18
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: parę uwag:

1. Łysienie androgenowe to choroba genetyczna

Choroby genetyczne mają ogólnie tendencję do ujawniania się coraz wcześniej w kolejnych pokoleniach. Zwróć uwagę na stare czarno-biały foty - młodzi mężczyźni mniej łysieli, ale starsi już
  • Odpowiedz
szczepan-szczypawa
szczepan-szczypawa
02.06.2022, 11:04:55
  • 0
Siema, dostałem dzisiaj od lekarza fina i lumigan do mieszania z alopexy. Próbował ktoś tego lumiganu? warto?
#lysienie #zakola
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo 02.06.2022, 15:34:29
  • 2
@szczepan-szczypawa: 0,03% jest za słabe na skórę głowy, w dodatku rozcieńczone

Na forach twierdzą że używali 0,1% ale widziałem badania że powinno być min 1% czyli 30x większe
niż Lumigan (Bimatoprost)

https://www.instagram.com/p/CMSTqIqH_NB
feegloo - @szczepan-szczypawa: 0,03% jest za słabe na skórę głowy, w dodatku rozcieńc...

źródło: comment_1654184068Jq1xwmryt1Fc5TwOlEXt3l.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo 24.05.2022, 21:05:31
  • 13
Mój efekt na środku / koronie po prawie roku leczenia łysienia androgenowego

Jak na ilość leków i terapii które stosuję, to daleko mi do efektów z reddita, no ale pocieszam się że tam sami hyperresponderzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie widać że włosy pociemniały, są w lepszej kondycji ale spektakularnego odrostu nie ma. Na linii włosów mniejsze efekty. Zdjęcia przy podobnym oświetleniu

Za rok-dwa powinienem osiągnąć maxa i wejść
feegloo - Mój efekt na środku / koronie po prawie roku leczenia łysienia androgenoweg...

źródło: comment_1653426327T9hjzsHj0VeJvGNDCjNdKI.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

feegloo
feegloo
Autor
25.05.2022, 11:52:27
  • 2
@stasiek459: nie mówię żeby zastąpić, można np na zmianę myć ketokonazolem i piroktonem olaminy. Szampon tylko z keto ma ten minus, że może wysuszać włosy

Używam 2 szamponów, bo tak zalecają kosmetolodzy i trycholodzy. Pierwsze mycie oczyszcza skórę, a drugie daje lepsze wchłanianie substancji aktywnych. Więc tak wykmniłem z tym Vichy, że skoro kwas salicylowy jest promotorem przenikania, to najpierw myję nim a potem szamponem który ma palmę sabałową, kofeinę
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo
Autor
25.05.2022, 17:11:49
  • 0
@stasiek459: tak, minimum 5 minut, ja trzymam 10
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo
Autor
25.05.2022, 23:21:09
  • 1
@szczepan-szczypawa:

Z przodu trochę się zagęściło, widać na zdjęciu w lewym dolnym rogu, ale tylko w miejscach gdzie były włosy. Trochę udało się odwrócić miniaturyzację, ale bardzo powoli to idzie.

Z przodu miałem przeszczep, na koronie nie. Pierwsze zdjęcie jest po 8 miesiącach od przeszczepu. Więc z przodu po lewej to bardziej zasługa przeszczepu niż leków, bo uznaje się że przeszczep daje maxa do półtora roku
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo
Autor
29.05.2022, 17:04:03
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
feegloo
feegloo
Autor
31.05.2022, 20:54:15
  • 1
@Pizdystrat: ogólnie w moim przypadku mam wrażenie że działa, ale lepiej działał oral fin

Nakładam 1ml co drugi dzień, mieszam razem z minoxem, wiec na głowę nakładam strzykawką około 2,5ml

Ilość mililitrów to jedno, drugie to stężenie - pomnożone przez siebie dają dawkę leku, która jest istotna

Na początek polecam spróbować 0,025% w dawce 1ml, czyli 0,25mg duta. Zależy od toleracji, niektórzy zapodają 10x wyższe stężenie i nie mają uboków.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Strona 7 z 9
  • >
  • Trycholog. Udzielam konsultacji - łysienie androgenowe, telogenowe, przeszczep włosów. Na mojej stronie WWW mam bezpłatny poradnik - "Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn"
  • Warszawa
  • https://trycholog.pl

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 06.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.01.2021

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking