Wsiadam do taksówki, jadę do centrum wieczorem. Pan taksówkarz bez maseczki, podobnie jak ja, chętny do rozmowy. Od razu wtóruje mi w krytyce statusu koronawirusowego. Wypytuje mnie nawet o "Nowy Ład". Fajna podróż, ciekawa rozmowa.
Po imprezie chcę wrócić do domu, zamawiam taksówkę, siedzi w niej koleś w maseczce. Siadam z tyłu za przegrodą z jakiegoś tworzywa przezroczystego. Koleś każe mi zakładać maseczkę. Zakładam, bo chcę wrócić jak najszybciej do domu. Mówię
@PaniFral: Czasem mam wrażenie, że ludzkość podzieli się na dwa "plemiona". Tzn. że na gruncie ewolucji podzielimy się na lepszych i gorszych. Nie wiem jak to się potoczy, mam jedynie wrażenie, że postawa humanistyczna przegra na rzecz korporacjonizmu i transhumanizmu. Ludzie, korporacyjne roboty, uległe, posłuszne, mamione wizją lepszego życia, wzgardzą tymi "naturszczykami", "szurami". Ulegną narracji tworzenia lepszego życia i lepszej rzeczywistości, antyutopii. Tych którzy będą w tym przeszkadzać uwalą, utrudniając
Uważam że to piękne by umrzeć, wiedząc że nie sprowadziliśmy nowego istnienia na ten świat. Bo prawda jest taka, że nigdy tego potencjalnego dziecka nie możemy zapytać o pozwolenie. Najczęściej to tylko nasze własne ego, ale też efekt formatowania, indoktrynacji czy to religijnej czy innej, wynikający z tego strach egzystencjalny, lęk że nasze życie mogłoby okazać się bezsensowne, że nie zwieńczone "wisienką na torcie", że wtedy bezcelowe... Że jak
@Syntax: no popatrz, co jest na głównej. o CP dowiedziałem się od mirka, który kliknął w linka o tym, że CKE będzie badać sprawe wycieku. A pod linkiem był jotpeg… ja nie kliknąłem, a on tak
Po imprezie chcę wrócić do domu, zamawiam taksówkę, siedzi w niej koleś w maseczce. Siadam z tyłu za przegrodą z jakiegoś tworzywa przezroczystego. Koleś każe mi zakładać maseczkę.
Zakładam, bo chcę wrócić jak najszybciej do domu. Mówię