Włochy zawieszają świadczenie dla 170 tys. obywateli. Pięć lat nie pracowali.
Niespełna pięć lat Włosi otrzymywali dochód gwarantowany. Ze świadczenia korzystało ok. 170 tysięcy osób w samym tylko Neapolu. I to właśnie oni jako pierwsi stracili to prawo. Po tym, jak dostali wiadomości tekstowe z tą informacją, wyszli na ulice, by protestować.
C.....r z- #
- #
- #
- #
- 175
- Odpowiedz
Komentarze (175)
najlepsze
Państwo zabiera ci część z owoców twojej ciężkiej pracy i oddaje ją ludziom, którzy nic nie wnoszą do społeczeństwa (oprócz daj, daj). Mogę płacić podatki na służbę zdrowia, szkolnictwo itp., ale na eksperymenty wymyślane przez polityków chcących utrzymać się przy korycie nie. Państwo powinno pomagać ludziom którzy chcą pracować (za godne wynagrodzenie). Jak komuś nie chce się wstawać rano do pracy, niech zdycha z głodu, jak u zwierząt.
Zajebista manipulacja - podobnie jak nazywanie tego dochodu gwarantowanym.
Aby zminimalizować negatywne efekty, osoby korzystające z dochoduobywatelskiego, muszą podpisać tzw. Pakt Pracy. Zawiera on szereg zobowiązań dotyczących procesów przekwalifikowania zawodowego, uczestnictwa w kursach itp. Jednocześnie jeżeli nie skorzysta się z oferty pracy po roku korzystania ze świadczenia traci się do niego prawo (podobnie jeśli nie będziemy uczestniczyć w procesie przekwalifikowania zawodowego). Z drugiej strony pracodawcy
Zasiłek dla bezrobotnych jest od dekad we wszystkich państwach europejskich.
Dochod gwarantowany powinien nalezec sie kazdemu - od bezdomnego po multimilionera. I takiej implementacji tu nie testowano, wiec ten artykul to manipulacja.
A nie... czekaj.....
( ͡º ͜ʖ͡º)