1) Przytoczone badanie nie wskazuje w żaden sposób na związek przyczynowo skutkowy między programem 500+ a zmniejszeniem liczby osób aktywnych zawodowo. 2) Spadek liczby osób aktywnych zawodowo nie niszczy rynku pracy z perspektywy pracownika.
Gdyby komuś się chciało zerknąć na 5 lat w tył, to szybko można dojść do wniosku, że za tym odsetkiem stoi COVID i inflacja, która doebała ludziom po kieszeni i nagle trzeba było wziąć się za robotę. No, ale lepiej podciągnąć to pod 500+... Moż enie potrzebnie to pisze, bo zaraz Glapiński powie, że Inflacja jest dobra :D
Nie 500+ a zwiększenie ilości pracy. Przyczynił się do tego covid - praca zdalna dla zagranicy bo można i tną koszty na swoich drogich pracownikach ze względu na koszty + onshoring spowodowany ruchami Chin. Kilka lat temu 1 na 10 z moich znajomych pracował zdalnie dla zagranicy. Teraz może połowa.
Komentarze (274)
najlepsze
1) Przytoczone badanie nie wskazuje w żaden sposób na związek przyczynowo skutkowy między programem 500+ a zmniejszeniem liczby osób aktywnych zawodowo.
2) Spadek liczby osób aktywnych zawodowo nie niszczy rynku pracy z perspektywy pracownika.
Komentarz usunięty przez autora
@Kempucz: Jeżeli dzięki temu wzrost gospodarzy będzie np. 5%, a koszt 2%, to będzie to korzystna inwestycja.
Komentarz usunięty przez moderatora
Moż enie potrzebnie to pisze, bo zaraz Glapiński powie, że Inflacja jest dobra :D
Kilka lat temu 1 na 10 z moich znajomych pracował zdalnie dla zagranicy. Teraz może połowa.