Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

316

Reportaż o Puszczy Białowieskiej - ekoterroryści

Walka z pseudo'ekologami'. Materiał pierwszy raz w internecie. Żadna stacja telewizyjna w Polsce nie zgodziła się na jego publikacje ! Drzewo, które nadaje się tylko do wycięcia - leży, bo ekolodzy żuczka zobaczyli na nim...

Engell
Engell
z
youtube.com
dodany: 21.02.2011, 20:15:41
  • #
    polska
  • #
    puszcza
  • #
    bialowieska
  • #
    eko
  • #
    ekolodzy
  • #
    ekoterrorysci
  • 80
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (80)

najlepsze

w.....i
w.....i
konto usunięte 22.02.2011, 07:39:53
  • 49
to samo chcą zrobić z Mazurami i wprowadzić Mazurski Park Narodowy! Zgodnie z obowiązującym prawem w parku narodowym zakazane jest pływanie, żeglowanie, wędkowanie, poruszanie sie poza wyznaczonymi szlakami etc. Zatem w razie powpłania parku mieszkańcy oraz turyści na jezioro nidzkie, Śniardwy, Bełdany będą mogli popatrzeć sobie z oddali ze szlaku, bo legalnie do wody wejść nie będa mogli. Ustawa te kwestie reguluje bardzo precyzyjnie. Park to ogromne problemy biurokratyczne, stagnacja i de
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Johnus
Johnus
Johnus
22.02.2011, 15:12:44
  • 5
@wilkpiski: jak mówi delidash,

trzeba znaleźć złoty środek, niestety u nas nie potrafią czegoś takiego odkryć, albo przesadzają w jedną stronę (kradną na umór, dorabiają się na państwowych pieniądzach i pracownikach, doprowadzając do zniszczenia - via PKP, stocznie, .......... ) albo z kolei nie robią nic. To jest to, co ten kraj regularnie i w każdym aspekcie doprowadza do kompletnej ruiny i cofa do tyłu, zamiast przeć do przodu. Nic
moon_bluebird
moon_bluebird
24.02.2011, 15:40:50
  • 0
@wilkpiski: chyba coś o nich wiem skoro sporządzam dla nich wnioski i ekspertyzy do dopłat z PROW ...
Kajetan8
Kajetan8
22.02.2011, 12:01:16
  • 28
Dwie strony konfliktu:

-mieszkańcy, którzy są związani z tą okolicą, z tym lasem, mieszkają tu od pokoleń i mimo ich obecności ta puszcza wciąż jest, jakoś jej nie zniszczyli.

-ekolodzy, którzy tu przyjechali z wielkiego świata i mówią tutejszym co mają robić, jak mają postępować z lasem.

Moim
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SPGM1903
SPGM1903
22.02.2011, 15:16:27
  • 3
@Kajetan8: zgadzam się z ogółem wypowiedzi by to lokalni decydowali o tym, ale muszę wbić jednego klina. Puszcza Białowieska to jedna z niewielu dziewiczych lasów. Lokalni może i kochają puszczę, ale podejrzewam, że nie przeszkadza im, by na niej zarobić. wiem, że są świadomi tego, że zniszczenie puszczy oznacza dla nich samych zagładę, ale odniosłem delikatnie wrażenie, że oni trochę bardziej dbają o własny interes.

nie jestem lesnikiem, dlatego nie
starywyga100
starywyga100
starywyga100
22.02.2011, 07:50:55
  • 25
Ciekawy eksperyment z tymi powalonymi drzewami. Zobaczymy co z tego wyniknie za parę dekad.

Generalnie leśnicy traktują las jak. chłop ziemie, tzn ma przynosić zysk ot taka fabryka drewna i mięsa. A marnotrawstwo dla nich to nie wycinanie drzew. Z punktu widzenia ekonomii podejście słuszne. Natomiast dla mnie jako dla laika dalekiego od lobby leśników czy ekologów, inicjatywa dość ciekawa.

Lubię chodzić po lesie i spędzam tam sporo wolnego czasu, do czasu
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Paviarotti
Paviarotti
22.02.2011, 13:22:41
  • 9
@starywyga100: Bzdura! Monokultury sosnowe są efektem świerko i sosnomanii, która była absurdem. Sadziło się wtedy po wojnie na potęgę te gatunki bez względu na siedlisko (czy żyzne czy nie - jedziemy z sosną).

Teraz się od tego odchodzi, wszystko się przebudowuje tak, aby gatunek był zgodny z siedliskiem, następuje wprowadzanie innych gatunków i domieszek. Nie można tego zrobić za jednym zamachem, to jest proces wieloletni.

Aktualnie w Polsce mamy proekologiczny kierunek gospodarki
nimdA-pokyW
nimdA-pokyW
22.02.2011, 13:10:23
  • 9
@Kajetan8: Puknij ty się w czoło bo głupoty gadasz. Gdzie ci jakaś puszcza znikła sama??? JEDNĄ mi wskaż która sama znikła. Człowiek wycina drzewa i lasy do gołej ziemi. Człowiek! A gatunki giną cały czas, cały czas też nowe powstają. Poucz się trochę a nie posty pisz.
chlodnyosad
chlodnyosad
chlodnyosad
22.02.2011, 13:13:29
  • 7
Mieszkam niedaleko Ojcowskiego Parku Narodowego. 2 lata temu, kiedy były duże oblodzenia wiele drzew się połamało. Małych i wielkich. Całe szczęście nikt nie wpadł na pomysł żeby je pociąć na kawałki i sprzedać. Leżą dokładnie tam gdzie upadły, a jedynie w miejscu wyznaczonego szlaku są docięte aby dało się przejść lub przejechać na rowerze. Wg mnie nagłaśniając temat, ktoś szuka furtki aby uzyskać korzyści finansowe z eksploatacji parków narodowych. Osobiście jestem przeciwko
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chlodnyosad
chlodnyosad
chlodnyosad
22.02.2011, 13:31:18
  • 4
@Nirod: No ale w jaki sposób mieliby wywieźć te połamane drzewa nie taranując wszystkiego wokoło? W jaki sposób gleba ma pozyskiwać składniki odżywcze skoro wszystko zostanie pozbierane i przetworzone? Puszcza, jak sama nazwa sugeruje powinna się rządzić własnymi prawami i nie ważne czy ma 100ha czy 100 000ha.
chlodnyosad
chlodnyosad
chlodnyosad
22.02.2011, 13:52:37
  • 3
@Nirod: Masz sporo racji. Ja nie będę udawał, że jestem ekspertem od leśnictwa. Po prostu lubię leśne wycieczki i mam okazje poobserwować poczynania leśników. Konia w lesie (chyba, że osiodłanego) jeszcze nie spotkałem. Może lepiej jednak skupić się na eksploatacji i dobrym zarządzaniu lasów z poza parków narodowych zamiast atakować ostatnie bastiony przyrody? Teraz damy zielone światło na posprzątanie połamanych drzew, następnie zagrożonych szkodnikiem, następnie zagrożonych uschnięciem itd. itd. W
tkowal
tkowal
22.02.2011, 14:24:15
  • 4
Skoro to park narodowy to faktycznie drzewo, które się przewróci powinno tam zostać nieruszone. Ale jaki jest sens wycinania drzew, jak to wspomnieli - ze względów bezpieczeństwa i pozostawiania ich na miejscu równo pociętych? Niezbyt naturalnie to wygląda...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mattiz
Mattiz
Mattiz
22.02.2011, 18:36:59
  • -1
@tkowal: to park, a nie ścisły rezerwat
zuriv
zuriv
22.02.2011, 13:00:00
  • 4
Moim zdaniem puszcza to puszcza, nie powinno się ingerować w jakikolwiek aspekt jej bytu. Niech ludzi inne lasy sobie docinają, dbają o nieo itp, ale ten kawałek niech zostawią wszyscy w spokoju.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

i.....r
i.....r
konto usunięte 22.02.2011, 17:18:29
  • 1
@Kajetan8: A czy ktoś ich stamtąd wyrzuca?
Kajetan8
Kajetan8
22.02.2011, 14:20:01
  • -3
@zuriv: A z mieszkańcami co, zamkniesz ich w rezerwacie jak Indian?
boboliwo
boboliwo
22.02.2011, 14:27:30
  • 3
2:02 - mówią o umierających drzewach i pseudonaukowcach, a w kadrze jak wół widać pnie po ściętych drzewach..
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Morthgar
Morthgar
22.02.2011, 15:58:37
  • 2
Ja p%!!%!$e, co za propaganda.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
22.02.2011, 15:37:50
  • 2
Białowieska się puszcza!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adamkrolcom
adamkrolcom
22.02.2011, 13:57:37
  • 2
widać, że panina początku nie wie o czym mówi - puszcza to puszcza i w nią się nie ingeruje

natura przez setki tysięcy lat dawała sobie radę bez nas i te ostatnie ostoje dzikiej przyrody powinny być pozostawione nietknięte

oczwiście niektórym to przeszkadza, bo za drewno mogliby brać kasę, albo inni by nie kupowali tylko podpierniczali z puszczy
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
3543
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
3006
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
2638
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
2534
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
1851
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking