„Samotny” mózg to bardzo wyjątkowy mózg.
Samotni ludzie mają większą objętość istoty szarej i wyraźną strukturę istoty białej, a do tego zwiększoną funkcjonalną łączność w regionach mózgu dedykowanych takim zadaniom, jak sen na jawie, wyobrażenia czy wspomnienia.
Nadaje_z_piwnicy z- #
- #
- #
- 101
- Odpowiedz
Komentarze (101)
najlepsze
To o mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Całe życie w samotności i wyglądam tak:
@geszue: To jest Star Trek, dziwne, że nie widziałeś w dzieciństwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Amadeo:
Znaczy tylko tyle,że nie mają pełnej kontroli nad introwertykami( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko do czego by to miało prowadzić,i co z tego miałoby wynikać?
Rewolucja?!
...
Dlaczemu,Szkoda?
Introwertyk nie jest sam w sobie aspoleczny czy antyspołeczny
To powierzchowne zachowania społeczeństwa tworzą kategorie introwertyków
przecież kilka lat temu miałeś tak samo.
Sen na jawie
Deja vu i pamięć sprzężona. Jeszcze zacznij czytać 24 strony na sekundę tak samo jak potrafisz sobie zapamiętać scenę z filmu.
Wydaje się, że następna rewolucja kulturowa należy do introwertyków - problem w tym, że duża część z nich zdecydowała się iść na łatwiznę i zindoktrynować politycznie kulturze masowej. Zresztą, nic dziwnego.
Najciekawsza jest komunikacja międzypokoleniowa introwertyków. W pewnym sensie nie udało się całkowicie zniszczyć zachodniego renesansu właśnie z
Komentarz usunięty przez moderatora
@Harlot_of_Babylon: Tekst mówi o zwiększonej "przy okazji" aktywności obszaru mózgu odpowiedzialnej za wspomnienia. Według mnie może to wpływać na usposobienie nostalgiczne czyli nieracjonalną tęsknotę za zdarzeniami z przeszłości. Nie chodzi mi o jakieś chorobliwe łkanie, że "kiedyś to było" ale o rodzaj pustki wywołanej brakiem wrażeń jakich się doświadczyło a do których nie ma już powrotu.
W praktyce