Klient Biedronki zważył łososia. Różne wagi na opakowaniu i w realu
- Na pudełku jest napisane, że produkt netto ma 125 g. Najpierw zważyłem pudełko z folią, wyszło 10,88 g, a potem łososia w pudełku i waga pokazała 118, 79 g. Wniosek: łosoś nie waży tyle, ile podał producent na opakowaniu - przekonuje bydgoszczanin.
mikolejski z- #
- #
- #
- 271
- Odpowiedz
Komentarze (271)
najlepsze
1. Możliwy błąd wagi. Czy to w firmie producenta łososia, czy u klienta, który przeprowadził ten test. Chociaż szybciej u klienta, ponieważ jak wiadomo wagi domowe to szajs i nie mają żadnego certyfikatu z urzędu miar i wag.
2. Wiele produktów naturalnie traci swoją wagę. Przykładem może być tutaj takie warzywo jak fasola, gdzie
@nophp: Jak produkt szczelnie zamknięty może stracić wagę?
Na wszystkie 8 liń jest dostarczany ten sam produkt spożywczy. Produkt jest sortowany wagowo i tak taz wybiera sie linie na ktorej przetwarza a potem pakuje sie dany produkt. Tak, materiał jest ten sam. Ta sama chodowla, 8 innych klientow - sklepow... W zasadzie produkt końcowy rożni sie tylko
Jak bardzo proces jest zautomatyzowany jest również zależne od wielkości zakladu. Co z kolei przekłada sie na status finansowy. Podany wcześniej przykład odnosi się bezpośrednio
Komentarz usunięty przez moderatora
mięso ryby zawiera duże ilości wody - woda wyparowuje, skrapla się nawet pod folią i zostaje woda + ryba (o masie niższej o wagę wyparowanej wody) - można ci jakoś jeszcze pomóc?
eidt, przeczytałem twój komentarz na temat chleba - to działa bardzo podobnie (tylko w rybie jest więcej wody)