AMA- aplikant komorniczy
Cześć, na fali całkiem sporej inflacji wykopów na temat pracy komorników postanowiłem stworzyć AMA na ten temat. Pracuję jako aplikant drugiego roku w kancelarii komorniczej w średnim mieście. Zapraszam do zadawania pytań :)
colaifajki z- #
- #
- #
- #
- #
- 481
Komentarze (480)
najlepsze
2. Co z łapówkami? Chcą ludzie dawać?
3. Co z przetargami sprzedaży mienia? Czy są poustawiane?
4. Czy opłaca się na tych przetargach coś kupować? Nieruchomości? Jakieś info? :)
1. Nie rozumiem co masz na myśli. Może chodzi Ci konkretnie o 777 §1 ust 4 kpc? Jeśli tak, to przy dużych umowach polecam. Bardzo to skraca postępowanie rozpoznawcze. Potrzebna tylko klauzula i myk do komornika.
2. Niestety nikt mi nie chciał dać :(
3. Odpowiadałem na to pytanie już wcześniej więc krótko- nie zdarzyło mi się takiego czegoś widzieć
4. Raczej opłaca, chociaż bajkowo nie jest. Nieruchomości są dużo
1. W jaki sposób jest limitowana ilość komorników? Kiedyś to wiadomo, dopuszczało się tylko rodzinę i znajomych do zawodu, a teraz jak egzamin zda milion osób to jest milion komorników?
2. Czy komornik może sobie otworzyć kancelarię gdzie chce? Nie będzie awantur, że ktoś komuś "wszedł na dzielnię", podpalania samochodów itp?
1. Nie każdy kto zda egzamin to zostaje komornikiem. Wpierw jest się minimum dwa lata asesorem. Potem można ubiegać się o rewir.
2. Asesor może ubiegać się o rewir gdzie chce. Nie mam pojęcia czy są tarcia między starymi a nowymi komornikami, u mnie w pracy na tej samej ulicy jest conajmniej 7 kancelarii komorniczych.
1.Czy w Twojej kancelarii są wierzyciele na których samo "dzień dobry" masz ochotę udawać że Cie nie ma?
2. Czy zdarza się że telefony w kancelarii mimo że dzwonią są nie odbierane ( ͡º ͜ʖ͡º) ?
3. Czy Twoja kancelaria ma układ z jakimś wierzycielem ( nie chodzi mi o nielegalne układy) np. wysyłamy Wam dożo spraw w zamian opłacamy niższe zaliczki?
4. Ilu asesorów masz
1.Tak, większość alimenciar ( ͡° ʖ̯ ͡°). Z trudnymi klientami lubię pogadać :)
2. Nie. Każdy telefon jest odbierany w godzinach pracy, poza wyjątkowymi sytuacjami, np. każdy rozmawia z innym interesantem a ostatnia wolna koleżanka np. (✌ ゚ ∀ ゚)☞ sra.
3. Jest paru wierzycieli, którym robimy zapytania od razu, albo którzy chcą, żeby wysłać korespondencję do nich tylko na maila, albo płacą
Przeczytałem wszystko i mam kilka pytań, które chyba jeszcze nie padły:
1. Czy umieszczenie ogłoszenia o licytacji na http://www.licytacje.komornik.pl/ jest obowiązkowe, czy to tylko taki branżowy "dobry zwyczaj"?
2. Czy da się skutecznie ukryć ogłoszenie przed zainteresowanymi, by sprzedać znajomym komornika? Coś jak u Douglasa, gdzie ogłoszenie o eksmisji było w zamkniętej szafce w nieoświetlonej piwnicy.
3. Co myślisz o tych komentarzach, fantaści czy faktycznie mogło
1. Nie jest obowiązkowe, ale trochę się komorników tam ogłasza. Większe zainteresowanie licytacjami = profit.
2. Nie słyszałem o tej sprawie. Komornik całą korespondencję przesyła do dłużnika, jeżeli chodzi o eksmisję to zaczyna od wezwania do dobrowolnego opuszczenia lokalu. Nie widzę powodu, dla którego komornik chciałby ukrywać przed dłużnikiem eksmisję, zawsze przecież istnieje szansa, że dłużnik sam opuści lokal, oszczędzając przykrości sobie i reszcie świata.
3. raczej fantastyka. Komornik
-
Albo sytuacja stoi komputer w domu i komornik przyszedł zabrać, a tu dzieciak mówi, że jego. Możecie zabrać? Na kim ciąży obowiązek udowodnienia czyj jest to majątek?
Możemy zabrać. Obowiązek udowodnienia wtedy ciąży na dłużniku lub osobie trzeciej, trzeba wtedy złożyć powództwo przeciwegzekucyjne z 840 kpc.