Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

228

Hiroshima.

Pokaż treści 18+

Hiroshima.

6 sierpnia 1945 startująca z wyspy Tinian superforteca B-29 Enola Gay lotnictwa USA zrzuciła na miasto 4-tonową uranową b---ę atomową Little Boy.Jutro mija 64 lata od tego tragicznego wydarzenia.

terminator2
terminator2
z
boston.com
dodany: 05.08.2009, 18:48:38
  • #
    swiat
  • #
    hiroshima
  • #
    tragedia
  • #
    atak
  • #
    usa
  • #
    rocznica
  • #
    64
  • 32
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (32)

najlepsze

m.....i
konto usunięte 06.08.2009, 18:28:20
  • 27
Jutro mija 64 lata od tego tragicznego wydarzenia.

Ładna okrągła rocznica.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

r3m0
r3m0
06.08.2009, 19:08:43
  • 12
Kurde, a miałem nadzieję, że będę pierwszy który napisze ten geekowski komentarz... Poczekam do 128.
andypl
andypl
06.08.2009, 20:48:45
  • 2
Dla informatyków to okrągła rocznica ;)
pebu
pebu
06.08.2009, 11:01:53
  • 23
Inne ciekawe wydarzenia związane z datą 6 sierpnia:

1538 - hiszpański podróżnik i konkwistador Gonzalo Jiménez de Quesada założył Bogotę.

1890 - Nowy Jork: przeprowadzono pierwszą egzekucję na krześle elektrycznym.

1985
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dontrek
Dontrek
06.08.2009, 16:43:27
  • 17
Wszystkiego najlepszego :)

Stoo lat, sto lat...
PeeJay
PeeJay
06.08.2009, 19:09:42
  • 14
Przeczytałem "1985 - urodził się pebu :-)" i sobie myślę... Kto to do kurki nędzy jest pebu?! Słabe kojarzenie dzisiaj mam ;) Wszystkiego najlepszego!
p.....y
p.....y
konto usunięte 06.08.2009, 11:13:34
  • 10
to było zwykłe ludobójstwo, wlasciwie to najwieksze w historii, no ale god bless america.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dzosz89
Dzosz89
Dzosz89
06.08.2009, 13:39:28
  • 13
Hmm, no dobra zgineło 80tys ludzi, ale Japonia nie chciała się poddać. Amerykanie musieli by atakować wyspy japońskie, przy czym zgineły by steki tysięcy ludzi

i przynajmniej już wiadomo jakie skutki są w praktyce, bo pewnie korciło by ich wyprubować to prędzej czy później.
f.....t
f.....t
konto usunięte 06.08.2009, 18:36:53
  • 11
Trzeba pamietac o tym, ze japonscy zolnieze setki, tysiace kilometrow od domu, otoczeni na jakiejs zadupiastej wysepce o zerowym znaczeniu przez amerykanskie sily, gdy konczyla sie amunicja wyskakiwali z bunkrow/okopow z bagnetami lub mieczami samurajskimi w nadziei ze uda im sie zaszarżować i ubić jeszcze chociaż jednego wroga, daj Boze oficera.

Mając taki obrazek przed oczami nie dizwota, że Amerykanom nie uśmiechało się szturmować ich rodzinnych wysp.
bartolomeo
bartolomeo
06.08.2009, 18:19:21
  • 3
Ku pamięci: http://www.youtube.com/watch?v=WZ_X43zcXcU (rozkręca każdą imprezę :D)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....2
N.....2
konto usunięte 06.08.2009, 20:31:24
  • 2
a drodzy wykopowicze wiecie ze o wiele krwawsze i skuteczniejsze byly naloty dywanowe z uzyciem bomb zapalajacych na Tokio ? Drewniane Tokio poszlo z dymem.

Zeby nie byc goloslownym:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Naloty_na_Tokio

Amerykanie nie byli tacy swieci, 'genialna' taktyka niszczenia miasta za miastem sluzyla tylko i wylacznie zlamaniu morale narodu. Inne slynne naloty to zdecydowana wiekszosc miast niemieckich z Dreznem na czele.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

drstorm
drstorm
07.08.2009, 11:53:24
  • 1
Oczywiście że chodziło o morale. Niestety Japończycy walczyli nawet gdy byli już świadomi porażki, zgodnie z zasadą" zwyciężyć albo zginać". Z przeciwnikiem który nie liczy zysków i strat nie da się inaczej prowadzić wojny.
p.....w
p.....w
konto usunięte 06.08.2009, 13:45:27
  • 1
a mosty? co z mostami?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bowdown
bowdown
06.08.2009, 22:25:37
  • 0
mosty, mosty ... a gdzie lej?
c.....t
konto usunięte 05.08.2009, 19:12:27
  • 1
Kryptonim tego bombowca jest wyjątkowo niepoprawny politycznie :s
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gybefan
gybefan
06.08.2009, 11:18:57
  • 5
za wikipedią: On 5 August 1945, during preparation for the first atomic mission, pilot Colonel Paul Tibbets who assumed command of the aircraft, renamed the B-29 after his mother, Enola Gay Tibbets (1893–1983), who had been named for the heroine of a novel.
Pan_Zakopywacz
Pan_Zakopywacz
06.08.2009, 19:09:06
  • 2
Pomimo tej niepoprawności zainspirował on muzyków do napisania jednego z największych przebojów lat '80.

http://www.youtube.com/watch?v=WZ_X43zcXcU
meql
meql
07.08.2009, 11:00:28
  • 0
miałem nadzieję, ze pokażą jak wyglądało miejsce uderzenia
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

realista1
realista1
realista1
07.08.2009, 12:43:47
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
meql
meql
07.08.2009, 13:58:33
  • -1
uch, dzięki za info:)

M.....l
M.....l
konto usunięte 06.08.2009, 20:51:34
  • 0
http://www.youtube.com/watch?v=f94j9WIWPQQ
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Maryhahaha
Maryhahaha
Maryhahaha
07.08.2009, 00:10:37
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3178
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3172
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3108
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3048
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2623
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #europa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #polska
  • #wiadomosci
  • #nauka
  • #militaria
  • #zainteresowania
  • #izrael
  • #kultura
  • #rozrywka
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking